45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Codzienna pielęgnacja – sprawdź czy nie popełniasz błędów!

Codzienna pielęgnacja – sprawdź czy nie popełniasz błędów!Codzienna pielęgnacja – sprawdź czy nie popełniasz błędów!

Każdego dnia wykonujemy wokół siebie mnóstwo czynności, do których nie przykładamy wagi – myjemy twarz, smarujemy ją, myjemy włosy. Jednak czy wszystko co robimy jest korzystne dla włosów, skóry i paznokcie? Czy nieświadomie im czasem nie szkodzimy. Sprawdź, jakich błędów uniknąć, by pielęgnacja przynosiła pozytywne efekty.

 • Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja?

 • Czy codzienne mycie włosów szkodzi?

 • Codzienne mycie głowy. Skóra wytwarza naturalną warstwę ochronną – łój. Pielęgnuje on, natłuszcza i chroni nasze włosy. Dlatego też codzienne mycie szkodzi skórze głowy pozbawiając jej łoju. Gdy musimy odświeżyć fryzurę, warto sięgnąć po suchy szampon.
 • Pocieranie nadgarstków po nałożeniu perfum. Pocieranie skropionych perfumami nadgarstków zaburza zapach, który w założeniu producenta powinien być inny. Zawarte w perfumach olejki powinny stopniowo, samoczynnie uwalniać się, dlatego najlepiej pomachać ręką, by wydobyć prawdziwą nutę zapachu.
 • Pompowanie powietrza do pojemnika z tuszem do rzęs. Częstym błędem jest wielokrotne wyjmowanie i wkładanie szczoteczki do pojemnika z tuszem. Tym samym sprawiamy, że do tuszu dostaje się powietrze, które wysusza go skracając jego trwałość.
 • Regulowanie brwi w małej odległości od lustra. Przez to możemy „zgubić” ich ogólny kształt. Najlepszym rozwiązaniem jest regulacja brwi w profesjonalnym gabinecie kosmetyczny. Później możemy samodzielnie wyrywać odrastające włoski.
 • Poranne mycie twarzy. Podobnie jak na głowie, tak na twarzy skóra wytwarza ochronny łój. Wieczorne mycie zmywa z twarzy zanieczyszczenia, kurz oraz makijaż. Jednak poranne mycie twarzy może skórę wysuszyć, dlatego lepszym rozwiązaniem będzie przemycie twarzy delikatnym tonikiem.
 • Brak toniku. Jeżeli nie używamy w ogóle toniku lub używamy go do zmywania makijażu – popełniamy błąd. Rolą toniku jest przywrócenie prawidłowego pH skóry. Powinien być używany po każdym kontakcie skóry z wodą, aby przywrócić kwaśny odczyn skóry.
 • Wkładanie palców do opakowania z kremem. Z pewnością jest to najszybszy sposób na aplikację kremu, jednak niekoniecznie w pełni higieniczny. W ten sposób przenosimy do kremu bakterie i krem szybciej traci wartości odżywcze. Krem można wyciągać zwykłym, plastikowym patyczkiem – może być nawet ten od lodów.
 • Sprawdzanie daty przydatności. Często wykorzystujemy kosmetyki od końca nie patrząc na termin przydatności, który często minął. Przeterminowane kosmetyki z pewnością nie wpłyną pozytywnie na skórę.
 • Używanie niewłaściwego peelingu. Jeżeli mamy trądzik, nie powinniśmy sięgać po peeling mechaniczny (z drobinkami ścierającymi). Taki peeling może roznieść bakterie po twarzy i efekt może być odwrotny od zamierzonego. W takiej sytuacji odpowiedniejszy będzie peeling enzymatyczny, który rozpuści zrogowaciały naskórek. Cera dzięki temu będzie promienna i niepodrażniona.
 • Nakładanie odżywki na całe włosy. Największej pomocy zawsze potrzebują końcówki włosów, które zazwyczaj są nadmierne wysuszone. Dlatego odżywkę należy nakładać na same końcówki, nie na całe włosy. Nakładając na całe włosy odżywkę, niepotrzebnie ją marnujemy i dodatkowo obciążamy włosy, które tracą puszystość.
cera zdrowa skóra pielęgnacja włosów pielęgnacja cery sposby pielęgnacji błędy w pielęgnacji

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach