45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Błonnik witalny sposobem na płaski brzuch? Nie tylko!

Błonnik witalny sposobem na płaski brzuch? Nie tylko!Błonnik witalny sposobem na płaski brzuch? Nie tylko!

Błonnik witalny jest po prostu naturalnym suplementem diety, którego zadaniem jest uzupełnienie niedoborów błonnika pochodzącego z pokarmów. Może być sposobem na nadwagę, regulację poziomu cukru we krwi, poprawę funkcjonowania przewodu pokarmowego i uniknięcie rozwoju miażdżycy.

Niestety, dieta przeciętnego Polaka jest bardzo uboga w źródła błonnika, dlatego stworzono suplement diety, mający te niedobory uzupełnić. W dodatku jest on stuprocentowo naturalny, ponieważ składa się babki jajowatej i babki płesznik. Błonnik sam w sobie to włókna roślinne, które są nierozpuszczalne i nietrawione w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, usuwa nadmiar toksyn  z organizmu, oczyszcza jelita i reguluje poziom cukru. Dieta bogata w ten składnik jest zalecana głównie osobom, które mają problem z nadprogramowymi kilogramami, miażdżycą i cukrzycą.

 • Na co pomaga błonnik witalny?

 • Jakie właściwości ma błonnik?

Skład błonnika witalnego:

 1. Babka jajowata – zawarte w niej śluzy pęcznieją pod wpływem wody, pochłaniając jednocześnie jej spore ilości w organizmie. Działają zmiękczająco na konsystencję masy jelitowej, w związku z czym będą skuteczne na zaparcia, zaś w czasie biegunek pochłoną nadmiar wody i przywrócą prawidłową konsystencję stolca.
 2. Babka płesznik – działa jak łagodny środek przeczyszczający, ponieważ zawarte w niej specjalne substancje pęcznieją w jelitach. Jakby tego było mało, babka płesznik po przedostaniu się organizmu wchłania szkodliwe substancje z pożywienia oraz wodę w ilościach wielokrotnie przewyższających jej objętość. Tworzy śluz ułatwiający przesuwanie mas w jelitach, wspomaga proces trawienia i zapobiega zaparciom.

Dawkowanie błonnika witalnego

Dawka błonnika witalnego na dzień powinna wynosić 3 łyżeczki przyjmowane 3 razy dziennie. Każde trzy łyżeczki rozpuszcza się w 0,5l płynu. Obojętnie czy będzie to woda, sok, mleko czy zupa. Dobrze jest spożywać go na trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku, gdyż w taki sposób wzmaga uczucie sytości. W trakcie stosowania błonnika witalnego należy pić 2 litry wody. Dostaniemy go w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością, najczęściej duże paczki kosztują około 130 zł, zaś małe około 80 zł.

W jakich sytuacjach warto stosować błonnik witalny:

 • Przy oczyszczaniu wątroby,
 • Usuwaniu toksyn z organizmu, detoksie,
 • Usprawnianiu pracy jelit,
 • Przy zaparciach,
 • Na odchudzanie – hamuje apetyt, nie powoduje efektu jo-jo, pozostawia poczucie sytości na długo,
 • Przy obniżaniu ryzyka zachorowań na chorobę wieńcową serca i na raka,
 • Na przywrócenie optymalnego poziomu cholesterolu,
 • W celu obniżenia ciśnienia krwi,
 • Na poprawę koncentracji i samopoczucia, niwelowanie apatii, zmęczenia, osłabienia.
oczyszczanie organizmu błonnik odchudzanie detoks błonnik witalny
Komentarze
Dodano: 01 Czerwiec 2016
Autor: Żaneta
Ocena:
Błonnik zazwyczaj jest w kapsułkach lub jako taki sproszkowany granulat, z którego przyrzadza się zawiesinę przypominającą kisiel, da się wypić, polecam.
Odpowiedź
Dodano: 24 Maj 2016
Autor: Renia
Ocena:
A orientuje się ktoś, w jakiej formie się go spożywa?
Odpowiedź
Dodano: 17 Maj 2016
Autor: karina
Ocena:
ja stosowałam błonnik witalny na problemy z leniwymi jelitami, faktycznie pomagał, polecam
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach