45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Bezglutenowe odchudzanie według doktora Davisa! Zrzuć zbędne kilogramy bez zmartwień o kalorie!

Bezglutenowe odchudzanie według doktora Davisa! Zrzuć zbędne kilogramy bez zmartwień o kalorie!Bezglutenowe odchudzanie według doktora Davisa! Zrzuć zbędne kilogramy bez zmartwień o kalorie!

Dieta bezglutenowa została stworzona z myślą o osobach, które nie mogą spożywać glutenu z przyczyn zdrowotnych. Jednakże w ostatnich latach bije ona rekordy popularności wśród osób pragnących wyzbyć się zbędnego balastu tkanki tłuszczowej.

O tym, że dieta bezglutenowa sprzyja szczupłej sylwetce przekonuje znany amerykański kardiolog dr Davis. Eliminując z posiłków produkty posiadające w swym składzie pszenicę, orkisz, żyto, owies, jęczmień i pszenżyto, możemy zgubić w ciągu dwóch tygodni, aż 5 kilogramów!

 • Co to jest dieta bezglutenowa?

 • Co można jeść na diecie bezglutenowej?

Skąd to zamieszanie wokół glutenu?

Wykreślając z jadłospisu zboża zawierające kłopotliwe białko zwane glutenem, zapobiegamy odkładaniu się tłuszczyku, do czego dochodzi poprzez nagły wzrost wydzielania insuliny. Zrezygnować powinniśmy także z pieczywa razowego, które powszechnie uchodzi za bardzo zdrowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż spożywanie tylko produktów pełnoziarnistych przysparza nam każdego dnia więcej o 400 kalorii. Jak dowodzi dr Davis, pełne ziarna zbóż sprzyjają gwałtowniejszemu wzrostu stężenia insuliny we krwi, nawet od działania cukru.

Za rezygnacją z glutenu w opinii twórcy diety, przemawia i to, iż produkty pełnoziarniste oddziałują na mózg, ponieważ są przyczyną euforii porównywalnej z działaniem opiatów. Oprócz pominięcia w codziennym jadłospisie produktów zawierających to białko, zaleca się również ograniczenie węglowodanów, takich jak: ziemniaki, ryż, skrobia kukurydziana, rośliny strączkowe, suszone owoce, słodycze, napoje gazowane oraz soki owocowe. W trakcie stosowania odchudzającej diety bezglutenowej niewskazane są również węglowodany oznakowane symbolem przekreślonego kłosa.

Co można jeść w ramach bezglutenowego odchudzania?

 • Przede wszystkim spożywaj warzywa (z ograniczeniem kukurydzy i ziemniaków), dobrze gdy są hodowane bez pestycydów.
 • Pełnotłuste sery, jak np. parmezan, ser pleśniowy, bądź mozzarella.
 • Niesłodzone mleko kokosowe, mleko migdałowe i inne zamienniki mleka.
 • Ryby i owoce morza.
 • Jaja.
 • Drób i mięso nieprzetworzone, bez dodatku azotanu sodu, najlepiej ekologiczne, dowolnie przyrządzone (poza smażeniem).
 • Spore ilości zdrowych tłuszczów: oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej z awokado, orzechy.
 • Wskazane są niewielkie ilości owoców, szczególnie warto sięgać po jagody, maliny i truskawki.
 • Zioła, musztarda, przyprawy.
 • Woda, świeżo wyciskane soki owocowe. Bardzo rzadko: czerwone wino, herbata i kawa.

Kontrowersje wokół odchudzania na diecie bezglutenowej

Dużo zastrzeżeń narasta wokół podstaw wszelkich diet proteinowych, które stronią od węglowodanów odpowiedzialnych za produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Nic więc dziwnego, iż istnieją zastrzeżenia czy owa dieta nie wywoła efektów ubocznych w formie apatii, depresji, zaburzeń koncentracji, pamięci, bądź snu.

Na korzyść diety bezglutenowej doktora Davisa z pewnością przemawia jej zasobność w orzechy i zdrowe oleje roślinne. 

 

odchudzanie zdrowe odchudzanie dieta bezglutenowa dieta bezglutenowa na odchudzanie odchudzająca dieta bezglutenowa dieta doktora Davisa dieta bez glutenu odchudzanie na diecie bezglutenowej

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach