45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Bajkalina - nowość na zielarskiej półce

shutterstock_133728977 (2)shutterstock_133728977 (2)

Bajkalina to nowatorska, a egzotyczna roślinka, która przede wszystkim jest znana jako lek gojący rany. Zalecany po złamaniach i urazach. Dający siłę po mięśniom. Jednak są też i inne bardzo znane właściwości tego zioła. Dostępna w ampułkach przyjmowana do organizmu regularnie może pomóc nam w wielu męczących dolegliwościach. Jest bardzo szeroko stosowana w Chinach i medycynie Dalekiego Wschodu. W Chinach jej nazwa brzmi huang gin, a po angielsku to scullcap.

Zioło to rośnie głównie w Azji. Sięga do 40 cm. Jej substancje lecznicze są otrzymywane z korzenia. Ma różowo fioletowe kwiatki i rośnie także w naszym klimacie. Dzięki zawartości ponad 40 różnych odmian flawonoidów jest niezwykle ważnym składnikiem w leczeniu różnych problemów zdrowotnych. Najbardziej znaczącym flawonoidem jest właśnie bajkalina i stąd nazwa rośliny.

 • Na co pomaga bajkalina?

 • Jakie są właściwości bajkaliny?

Właściwości Bajkalina:

 • Działanie przeciwalergiczne.
  Zmniejsza ilość komórek odgrywających główną rolę w procesach powstawania odczynów alergicznych.
 • Działanie przeciwastmatyczne.
  Znosi skurcze rzęsek oskrzeli podczas ataku kaszlu w tej ciężkiej chorobie.
 • Działanie przeciwzapalne.
  Jest szczególnie przydatną terapią dla osób z reumatycznymi stanami zapalnymi, a także chorobami skóry z występującym również ze stanem zapalnym To znany lek w dermatologii w postaci maści i kremu.
 • Chroni wątrobę
  Jako roślinny wyciąg jest osłoną dla wątroby przed szkodliwymi czynnikami. Jak również zmniejsza toksyczne uszkodzenia już powstałe w miąższu wątroby.
 • Działa korzystnie na układ sercowo naczyniowy.
  Jest podobnie jak zielona herbata bardzo pomocną roślinką w zapobieganiu miażdżycy. Zmniejsza obrzęki, wpływa też na prawidłowe krążenie żylne. Obniża również ciśnienie tętnicze krwi.
 • Działanie uspokajające
  Bajkalina wykazuje także bardzo silne działanie uspokajające w ostrych stanach lękowych, nerwicy. Leczy bezsenność i wspiera w walce ze stresem.
 • Chroni przed promieniowaniem.
  Jako środek kosmetyczny chroni naszą skórę przed nadmiernymi zmianami skórnymi. Zapobiega przebarwieniom.
 • Działanie przeciwnowotworowe
  Niektóre z flawonoidów mają także istotne działanie zapobiegające rozwojowi komórek odpowiedzialnych za powstawanie białaczki
 • Zwalcza infekcje i drobnoustroje
  Bajkalina pomaga zabijać bakterie, wirusy, a także grzyby atakujące nasz organizm. Ostatnie badania wykazały również, że zioło to hamuje rozwój wirusa HIV

Najzdrowsza jest bajkalina w czystej formie bez żadnych ulepszaczy i dodatków. Takie wyciągi możemy zakupić w internecie. Zalecane jest regularne spożywanie rośliny w postaci naparu lub kapsułek w celu uzyskania odpowiednich efektów.

Jak widać na przykładzie tego zioła to nie tylko trochę historyczne i takie popularne dane ale udowodnione naukowo fakty, które autentycznie zachęcają do wypróbowania takiej terapii właśnie ziołem o nazwie bajkalina.

 

 

 

 

 

krążenie nerwica bezsenność wirus HIV bajkalina
Komentarze
Dodano: 20 Lipiec 2016
Autor: Karolina
Ocena:
Dużo cennych właściwości ma ta bajkalina. Może warto ją wypróbować.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach