44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> > >

Arava

AravaArava
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 66.06 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mg, tabletki powlekane, 3 szt, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt, w butelce, 10 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Leflunomidum
Działanie: przeciwreumatyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Arava

Lek na receptę stosowany w leczeniu czynnej postaci reumatoidalnego zapalenia stawów u dorosłych. Zalecany w leczeniu aktywnej postaci artropatii łuszczycowej (łuszczycowe zapalenie staw).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłku, tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością płynu. W trakcie stosowania leku nie wolno spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Często mogą wystąpić: łagodny wzrost ciśnienia tętniczego krwi, biegunka, nudności, wymioty, jadłowstręt, choroby błony śluzowej jamy ustnej (np. aftowe zapalenie, owrzodzenie), bóle brzucha, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zmniejszenie masy ciała, ból i zawroty głowy, osłabienie, zaburzenia czucia, zapalenie pochewek ścięgien, nasilenie wypadania włosów, wyprysk, suchość skóry, łagodne reakcje alergiczne, wysypka (w tym grudkowo-plamkowa), świąd.

Poinformuj lekarza:

Gdy cierpisz na zaburzenia czynności wątroby, ciężkie niedobory odporności (np. AIDS), znaczne zaburzenie czynności szpiku i nerek, ciężkie zakażenia.  Gdy przyjmujesz metotreksat, ryfampicynę, fenytoinę, warfarynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparatu nie wolno stosować u kobiet w ciąży i w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji zarówno podczas leczenia jak i po jego zakończeniu (muszą upłynąc 2 lata od zakończenia leczenia do planowanego zajścia w ciążę).

Arava tańszy zamiennik
Arava czy działa
Arava opinia
Arava opinie
Arava ulotka
Arava skład
Arava dawkowanie
Arava przeciwwskazania
Arava cena
Arava zamienniki
Arava zamiennik
Arava odpowiednik
ból stawów lek na łuszczycę artropatia łuszczycowa łuszczycowe zapalenie stawów lek na zapalenie stawów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Arava

Dodano: 24 Marzec 2017
Autor: Mirosław
Ocena:
Choruję na RZS od ok.25 lat.Będąc w styczniu br. w szpitalu włączono mi aravę.Brałem ten lek 1,5 m-ca.,Musiałem go odstawić z powodu "sensacji "żołądkowych -biegunki,bólu brzucha oraz aft .Niestety u mnie" nie zdał on egzaminu "
Odpowiedź

Dodaj opinię o Arava

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach