39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Aperisan

Aperisan żel 10 gAperisan żel 10 g
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: MIRALEX
Postać: żel
Cena: 14.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aperisan

Aperisan żel 10 g


Produkt pochodzenia roslinnego, zalecany w leczeniu objawowym stanów zapalnych jamy ustnej.

Skład
1g żelu zawiera: substancję czynną: Salviae folii extractum fluidum 200 mg (płynny wyciąg z liści szałwii (Salvia officinalis L.)1:1, ekstrahent: etanol 70% V/V); oraz substancje pomocnicze: ksylitol, sorbitol ciekły niekrystalizujący, glicerol 85%, glikol propylenowy, etanol 96%, disodu edetynian, karbomer, wodorotlenek sodu 10%, polisorbat 20, sacharyna sodowa, olejek eteryczny miętowy, woda oczyszczona.
Żel zawiera maksymalnie 10,5% (m/m) etanolu.

Działanie

Głównym składnikiem leku jest skoncentrowany płynny wyciąg z liści szałwii wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Jednocześnie uszczelnia wierzchnie warstwy komórek oraz wykazuje właściwości ściągające.

Stosowanie
Zalecana dawka do 250 mg.
Zazwyczaj nakłada się niewielką ilość zelu (250mg. w przybliżeniu wielkości ziarnka grochu) na miejsca zmienione chorobowo, lekko masując, czystym palcem lub czystym bawełnianym patyczkiem.
Powtarzać kilka razy dziennie (do pięciu razy).
W przypadku nakładania żelu palcem, należy dokładnie umyć ręce przed użyciem i po użyciu żelu.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie stosować dłużej niż tydzień.

Przeciwskazania
Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którąkolwiek z pozostałych substancji leku.

Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Nie są znane działania niepożądane leku Aperisan.
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na zawartość substancji pomocniczych mogą pojawić się reakcje alergiczne (np. pieczenie, zaczerwienienie śluzówki jamy ustnej), szczególnie związane z zawartością glikolu propylenowego. W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości, należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem.

Aperisan opinia
Aperisan opinie
Aperisan ulotka
Aperisan skład
Aperisan dawkowanie
Aperisan przeciwwskazania
Aperisan cena
Aperisan zamienniki
Aperisan zamiennik
Aperisan odpowiednik
Aperisan tańszy zamiennik
Aperisan czy działa
środek przeciwzapalny stan zapalny w jamie ustnej leczenie stanów zapalnych w jamie ustnej lek na stany zapalne w jamie ustnej co na stany zapalne w jamie ustnej środek antybakteryjny leczenie zapalenia jamy ustnej coś na stan zapalny w jamie ustnej
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Aperisan

Dodano: 16 Luty 2016
Autor: Wera, 25
Ocena:
Stosowałam aperisan opinie o nim mam pozytywną, jego działanie pomogło mi pozbyć się zapalenia jamy ustnej, choć leczenie dość długo trwało.
Odpowiedź
Dodano: 29 Lipiec 2015
Autor: PATRISZA
Ocena:
POLECONO MI W APTECE NA PROBLEM Z WYRZYNAJĄCYM SIĘ ZĘBEM MĄDROŚCI. NAWET DOBRY, ŁAGODZIŁ DOTKLIWY BÓL I POMAGAŁ FUNKCJONOWAĆ
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aperisan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach