35 057 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
26 697 produktów w 199 kategoriach

Podobne produkty

Apap Przeziębienie FAST

Apap Przeziębienie FASTApap Przeziębienie FAST
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA
Postać: tabletki musujące
Cena: 9.98 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii ból głowy

Opis i skład produktu Apap Przeziębienie FAST

Apap Przeziębienie FAST, tabletki musujące, 10 szt

Apap  Przeziębienie FAST to lek o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych w postaci musujących tabletek, swoim działaniem nie obniża prawidłowej temperatury ciała, szybko usuwa objawy przeziębienia i grypy. Zawiera w swoim składzie witaminę C, która ma za zadanie wspomagać układ odpornościowy.

Skład

paracetamol 500mg, kwas L-askorbinowy 300mg. Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom ma on działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a zastosowana w nim dodatkowo witamina C uzupełnia niedobory występujące często w czasie grypy i przeziębienia.

Wskazania

Zaleca się w szczególności w celu krótkotrwałego leczenia występujących w przypadku przeziębienia i grypy objawów, między innymi bólach głowy, gardła, mięśniowych i kostnostawowych oraz w gorączce.

Dawkowanie

Dla dzieci powyżej 12 lat i doroslych nalezy podawać 1 tabletkę rozpuszczoną w szklance wody co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dzienna to 3 tabletki.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku

  • Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku.
  • Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków lub zydowudyną.
  • Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, kamica moczowa, chorobę alkoholową, fenyloketonuria.
  • Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:

  • badania diagnostyczne: fałszywe wyniki niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi
  • zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi)
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa


U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie preparatu nie ma wpływu na sprawność psychomotoryczną.

Nie należy stosować preparatu jednocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol i witaminę C, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), oraz do 2 tygodni od zakończenia ich przyjmowania oraz z zydowudyną (lek przecwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV). Jeżeli nastąpi konieczność jednoczesnego stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny i izoniazydu (leki stosowane w le-czeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leki o działaniu uspokajającym i nasennym), diflunisalu (lek przeciwbólowy), sulfin-pirazonu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej lub innych leków endukujących enzymy mikrosomowe wątroby w pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem, bowiem kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Apap Przeziębienie FAST opinia
Apap Przeziębienie FAST opinie
Apap Przeziębienie FAST ulotka
Apap Przeziębienie FAST skład
Apap Przeziębienie FAST dawkowanie
Apap Przeziębienie FAST przeciwwskazania
Apap Przeziębienie FAST cena
Apap Przeziębienie FAST zamienniki
Apap Przeziębienie FAST zamiennik
Apap Przeziębienie FAST odpowiednik
Apap Przeziębienie FAST tańszy zamiennik
Apap Przeziębienie FAST czy działa
ból głowy ból mięśni i stawów gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów przeciwgorączkowe na gorączke temperatura
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Apap Przeziębienie FAST

Dodano: 11 Marzec 2016
Autor: Jola
Ocena:
Wyczytałam o apap przeziębienie fast dobre opinie i kupiłam sobie przy infekcji wirusowej. Działanie raczej przeciętne, nic specjalnego.
Odpowiedź
Dodano: 15 Styczeń 2016
Autor: Mruczek, 33
Ocena:
apap przeziębienie fast szybko się wchłania, działanie utrzymuje się w miare długo i zbija gorączkę.
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2015
Autor: Elea
Ocena:
Na gorączkę jest niezastąpiony, stosuje także na pierwsze symptomy grypy, to dobry lek
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Romek z mazur
Ocena:
na mnie te tabletki zawsze działają plus witamina C przywraca mnie do zdrowia
Odpowiedź

Dodaj opinię o Apap Przeziębienie FAST

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 35 057 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 26 697 produktów w 199 kategoriach