40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Apap

ApapApap
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA
Postać: tabletki powlekane
Cena: 16.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeciwbólowe

Opis i skład produktu Apap

Apap, 50 tabletek powlekanych

Apap to lek o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych na bazie paracetamolu. 

Skład Apap:

1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: paracetamol 500 mg; substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Właściwości:

Apap zawiera paracetamol, który wykazuje właściwości przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Lek Apap likwiduje gorączkę, przy czym nie obniża prawidłowej temperatury ciała. Ból zaczyna ustępować nawet po 15 minutach od zażycia, a efekt ten utrzymuje się do 6 godzin.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania przeciw bólowi różnego pochodzenia, jak: migreny, bóle głowy, bóle kostno-stawowe, bóle menstruacyjne, bóle mięśni, nerwobóle, bóle zębów oraz przeciw gorączce związanej z przeziębieniem lub grypą.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w razie nadwrażliwości na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. W przypadku choroby alkoholowej, zaburzeń czynności wątroby i/lub nerek. Podczas stosowania innych leków zawierających paracetamol, zydowudyny, doustnych leków przeciwzakrzepowych, leków należących do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów. Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków nie należy stosować preparatu. Nie stosować w ciąży, podczas karmienia piersią. 

Działania niepożądane:

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, rumień, wysypka, wstrząs anafilaktyczny), objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty). W pojedynczych przypadkach obserwowano zaburzenia hematologiczne. Przy długotrwałym stosowaniu lub stosowaniu dużych dawek mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Dawkowanie:

Dorośli powinni przyjmować 1 do 2 tabletek w zależności od bólu w odstępach od 4 do 6 godzin, maksymalna dzienna dawka to 8 tabletek, natomiast dzieciom od 12 lat można podawać 1 tabletkę, maksymalnie 4 razy na dobę, w odstępach nie krótszych niż 4 godziny. Nie powinno się podawać dzieciom poniżej 12 lat.

W przypadku odczuwania bólu utrzymującego się dłużej niż 10 dni, a gorączki dłużej niż 3 dni, a także w przypadku odczuwania, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Apap opinie
Apap ulotka
Apap skład
Apap dawkowanie
Apap przeciwwskazania
Apap cena
Apap zamienniki
Apap zamiennik
Apap odpowiednik
Apap tańszy zamiennik
Apap czy działa
migrena ból głowy ból mięśni ból stawów gorączka bolesne miesiączkowanie napięciowy ból głowy reklama napięciowy ból głowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Apap

Dodaj opinię o Apap

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 719 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach