34 887 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
26 584 produktów w 199 kategoriach

Apap

ApapApap
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA
Postać: tabletki
Cena: 20.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii ból głowy

Opis i skład produktu Apap

Apap, 500 mg, tabletki powlekane, 100 szt, butelka

Doskonały lek, który radzi sobie z bólami róznego pochodzenia, dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę, bez obniżenia prawidłowej temperatury ciała.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną: paracetamol 500 mg;
substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Działanie

Apap doskonale walczy z bólem, skutecznie obniża gorączkę, zachowując prawidłową temperaturę ciała.

Pierwsze efekty działąnia można zaobserwować już oo 15 do 30 minut po zażyciu tabletki, jej działanie utrzymuje się od 4 do 6 godzin.

Wskazania

Apap to lek, który skutecznie zwalcza bóle różnego pochodzenia, takie jak:

  • ból głowy,
  • mięśni,
  • zębów,
  • nerwobóle,
  • bóle miesiączkowe,
  • gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Dawkowanie

Stosowanie:
dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).
dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę.

Przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat (ograniczenie wynika z postaci leku).

Jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Jeśli działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy poradzić się lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku jeśli:

  • wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
  • występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • stosowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu,
  • występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, APAP może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich:

zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby pewnego rodzaju krwinek białych- granulocytów (do całkowi-tego ich braku włącznie);
reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (jego objawy to: duszność, trudność w nabieraniu powietrza w wyniku obrzęku krtani, trudność w wydechu, świst krtaniowy, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie "ucisku", zawroty głowy, przyspieszenie lub co rzadziej zwolnienie akcji serca, świąd, pokrzywka o różnym nasileniu, rumień całego ciała, znaczne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie, w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu);
zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.


W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niż wymienione w ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Stosowanie leku nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Stosowanie innych leków:

Nie zaleca się stosowania leku równocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudynę (lek przeciwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV). Po odstawieniu tych leków jeszcze przez 2 tygodnie należy się powstrzymać od stosowania Apapu. 

Przy jednoczesnym stosowaniu doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny i izoniazydu (leki stosowane w le-czeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leki o działaniu uspokajającym i nasennym), diflunisalu (lek przeciwbólowy), sulfin-pirazonu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej lub innych leków endukujących enzymy mikrosomowe wątroby należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwbólowe działanie paracetamolu nasila kofeina. 

 

 

Apap ulotka
Apap skład
Apap dawkowanie
Apap przeciwwskazania
Apap cena
Apap zamienniki
Apap zamiennik
Apap odpowiednik
Apap tańszy zamiennik
Apap czy działa
Apap opinia
Apap opinie
ból głowy ból mięśni i stawów ból zębów migrena reumatyzm gorączka miesiączkowanie grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Apap

Dodano: 07 Marzec 2016
Autor: Bogusia, 43
Ocena:
Stosuję apap na różne bóle działanie inne przy każdej sytuacji. Na bóle takie umiarkowane to naprawdę pomocny lek, natomiast przy silniejszych nie bardzo sobie radzi.
Odpowiedź
Dodano: 12 Styczeń 2016
Autor: Mama Zuzi, 41
Ocena:
Stosuję apap dla dziecka przy pierwszych objawach infekcji i zawsze pomaga, omijamy lekarza ile się da, lek dobry i bezpieczny
Odpowiedź
Dodano: 01 Lipiec 2015
Autor: Matys5505
Ocena:
To mój lek na wszelkie bóle. Skuteczny i sprawdzony. Na mnie działa.
Odpowiedź
Dodano: 21 Marzec 2015
Autor: Zlazła
Ocena:
Apap jest beznadziejny, co to za lek jak nawet ze słabym bólem głowy nie może sobie poradzić, cena zachęcająca, ale po co mi 100 niedziałających tabletek, może jakbym wzięła z 5 na raz to by coś mogło, ale lepiej nie przedawkować
Odpowiedź
Dodano: 19 Marzec 2015
Autor: Kalinka94
Ocena:
Stosuje przy bólach miesiączkowych i zawsze pomaga. Tabletki pomagają mi również na bóle głowy, także polecam ;)
Odpowiedź

Dodaj opinię o Apap

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 34 887 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 26 584 produktów w 199 kategoriach