45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Apap

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 50sztApap, tabletki powlekane, 500 mg, 50szt
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA
Postać: tabletki
Cena: 12.87 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Apap

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 50szt

Apapto lek o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, swoim działaniem nie obniża prawidłowej temperatury ciała.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną: paracetamol 500 mg;
substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom usuwa on różnego rodzaju bóle, likwiduje również gorączkę, przy czym nie obniża prawidłowej temperatury ciała. Ból zaczyna ustępować już nawet po 15 minutach, a efekt ten potrafi utrzymać się nawet do 6 godzin.

Wskazania

W szczególności zaleca się stosować Apap w przypadku wystąpienia bólów, między innymi migrenybólów głowy, bólów kostno-stawowych, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni, nerwobólów, bólów zębowych oraz gorączce.

Dawkowanie

Dorośli powinni przyjmować 1 do 2 tabletek w zależności od bólu w odstępach od 4 do 6 godzin, maksymalna dzienna dawka to 8 tabletek, natomiast dzieciom od 12 lat można podawać 1 tabletkę, maksymalnie 4 razy na dobę, w odstępach nie krótszych niż 4 godziny. Nie powinno się podawać dzieciom poniżej 12 lat.

W przypadku odczuwania bólu utrzymującego się dłużej niż 10 dni, a gorączki dłużej niż 3 dni, a także w przypadku odzuwania, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku jeśli:

  • wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
  • stosowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu,
  • występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, APAP może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich:

  • zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby pewnego rodzaju krwinek białych- granulocytów (do całkowi-tego ich braku włącznie);
  • reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (jego objawy to: duszność, trudność w nabie-raniu powietrza w wyniku obrzęku krtani, trudność w wydechu, świst krtaniowy, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie "ucis-ku", zawroty głowy, przyspieszenie lub co rzadziej zwolnienie akcji serca, świąd, pokrzywka o różnym nasieleniu, rumień całego ciała, znacz-ne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie, w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu);
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.

W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niż wymienione w ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie preparatu nie ma wpływu na sprawność psychomotoryczną.

Nie należy stosować preparatu jednocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), oraz do 2 tygodni od zakończenia ich przyjmowania oraz z zydowudyną (lek przecwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV). Jeżeli nastąpi konieczność jednoczesnego stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny i izoniazydu (leki stosowane w le-czeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leki o działaniu uspokajającym i nasennym), diflunisalu (lek przeciwbólowy), sulfin-pirazonu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej lub innych leków endukujących enzymy mikrosomowe wątroby w pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem, bowiem kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

 

Apap tańszy zamiennik
Apap czy działa
Apap opinia
Apap opinie
Apap ulotka
Apap skład
Apap dawkowanie
Apap przeciwwskazania
Apap cena
Apap zamienniki
Apap zamiennik
Apap odpowiednik
ból głowy ból mięśni i stawów ból zatok ból zębów gorączka grypa przeziębienie na ból głowy głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na ból zatok
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze odżywki do brwi - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Apap

Dodano: 16 Maj 2016
Autor: Iwona
Ocena:
Stosuję apap ponieważ nie wpływa na ciśnienie tak jak np ibuprom. Działanie może trochę słabsze, ale wystarczy wziąć 2 tabletki i jest w porządku.
Odpowiedź
Dodano: 11 Marzec 2016
Autor: Luizka
Ocena:
Przy pierwszych objawach przeziębienia łykam apap, działanie ma dobre, do tego jakiaś gorąca herbata i przechodzi.
Odpowiedź
Dodano: 28 Styczeń 2016
Autor: Natalia, 41
Ocena:
U mnie stosuję apap dla dzieci przy pierwszych objawach przeziebienia, zawsze pomaga tylko podaje 1/2 tabletki. Dla nas nie sprawdza się za bardzo na ból, trzeba by wziąć ze 2-3 tabletki na raz.
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: Anna
Ocena:
Pomaga mi zawsze i tylko na ból głowy. Lubię go stosować, ponieważ wiem że jest bezpiecznym lekiem i sprawdzonym.
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Ela z Krakowa
Ocena:
zawsze stosuję przy przeziębieniu, przynosi stopniową poprawę
Odpowiedź

Dodaj opinię o Apap

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach