44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Anesteloc Max

Anesteloc MaxAnesteloc Max
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Produkt leczniczy
Producent: ADAMED
Postać: tabletki
Cena: 11.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Anesteloc Max

 

Anesteloc Max, 20 mg, tabletki dojelitowe, 14 szt

Lek redukuje ilość kwasów żołądkowych przez zawarty w nim pantoprazol, który blokuje wydzielanie enzymu wytwarzającego kwas w żołądku.

Skład

Substancją czynną leku jest pantoprazol. Jedna tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego).

Rdzeń tabletki: sodu węglan bezwodny, mannitol (E421), krospowidon typu A, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia stearynian.

Otoczka: Opadry 02H52369 Yellow [hypromeloza, glikol propylenowy, powidon K30, tytanu dwutlenek (E171) żelaza tlenek żółty (E172)].

Otoczka dojelitowa: kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1). trietylu cytrynian, sodu laurytosiarczan, tytanu dwutlenek (E171), talk, żelaza tlenek żółty (E172).

Tusz do nadruku. szelak w etanolu, alkohol izopropylowy, żelaza tlenek czarny (E172), alkohol butylowy, glikol propylenowy, amonowy wodorotlenek (28%).

Anesteloc Max zawiera mannitol.

Działanie

Preparat leczy refluks i dolegliwości z nim związane jak zgaga czy cofanie się treści żołądkowej do przełyku. Nie jest to lek usuwający objawy natychmiastowo, jednak poprawę można zauważyć już po pierwszym dniu stosowania.

Wskazania

Lek stosowany na zgagę, cofanie kwaśnej treści żołądkowej lub innych objawów choroby refluksowej

Dawkowanie

Należy przyjmować regularnie jedną tabletkę dziennie przed posiłkiem, o tej samej porze przez conajmniej 2,3 dni. Tabletkę połknąć w całości i popić dużą ilością wody. Nie należy przekraczac dzienniej dawki 20mg. Nie należy przyjmować leku dłużej niż 4 tygodnie bez zalecenia lekarza. Jeśli objawy nie ustępują, należy skontaktować się z nim już po 2 tygodniach.

Przeciwwskazania:

  • uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Anesteloc Max
  • jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia HIV);
  • jeśli pacjent nie ukończył 18 roku życia;
  • w przypadku ciąży lub karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Jeżeli u pacjenta wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Anesteloc Max zawiera mannitol - ten składnik w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Jak każdy lek, Anesteloc Max może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Ciężkie reakcje uczuleniowe (rzadko): reakcje nadwrażliwości, tak zwane reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy. Typowe objawy to: obrzęk twarzy, warg, ust, języka i (lub) gardła, który może powodować trudności w przełykaniu lub oddychaniu, pokrzywka, ciężkie zawroty głowy z przyspieszonym biciem serca i obfitym poceniem się.

Ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana): wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub łuszczeniem się skóry, płatowe łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub narządów płciowych oraz szybkie pogarszanie się stanu ogólnego. Wysypka pod wpływem światła słonecznego.

Inne ciężkie reakcje (częstość nieznana): zażółcenie skóry i białkówek oczu (spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby), zaburzenia nerek przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu, bólem w dolnej części pleców, z towarzyszącą gorączką.

Niezbyt częste działania niepożądane: ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w jamie ustnej; ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, swędzenie skóry, osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie, zaburzenia snu; zwiększona aktywność enzymów wątrobowych w badaniu krwi.

Rzadkie działania niepożądane: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, bóle stawów, bóle mięśni, zmiany masy dała, podwyższona temperatura dała, obrzęk kończyn, reakcje alergiczne, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we kiwi (stwierdzane w badaniach krwi).

Uwagi:

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
  • Zdrowe żywienie i tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być zamiennikiem zróżnicowanej diety.
  • Należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci
  • Należy chronić przed wilgocią i światłem.
  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki
Anesteloc Max opinia
Anesteloc Max opinie
Anesteloc Max ulotka
Anesteloc Max skład
Anesteloc Max dawkowanie
Anesteloc Max przeciwwskazania
Anesteloc Max cena
Anesteloc Max zamienniki
Anesteloc Max zamiennik
Anesteloc Max odpowiednik
Anesteloc Max tańszy zamiennik
Anesteloc Max czy działa
wzdęcia pieczenie w gardle kwaśne odbijanie pantoprazol zarzucanie kwasu do przełyku niestrawność nadkwaśność zgaga
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Anesteloc Max

Dodano: 15 Wrzesień 2015
Autor: Anna
Ocena:
Lek stosuję na refluks przełyku.Zgodnie z informacją podaną w ulotce, działanie jest widoczne po pewnym czasie od zażycia, ale lek łagodzi przykre objawy. U mnie odbijanie z kilkudziesięciu razy dziennie zmalało do kilku. Wcześniej każde pochylenie się to był koszmar, teraz o niebo lepiej.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Anesteloc Max

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 677 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach