41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 205 kategoriach

Androcur

AndrocurAndrocur
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 51.27 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki, 50 szt, 50 mg, tabletki, 20 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Cyproteroni acetas
Działanie: osłabia popęd płciowy
Ulotka:

Opis i skład produktu Androcur

Lek na receptę mający zastosowanie u mężczyzn przy nadmiernej pobudliwości płciowej oraz przy leczeniu paliatywnym nieoperacyjnego raka gruczołu krokowego. U kobiet lek wykorzystywany jest podczas leczenia objawów hiperandrogenizacji, hirsutyzmu (nadmiernego owłosienia typu męskiego u kobiet), łysienia androgenozależnego oraz trądziku. Lek stosowany jest również przy przedwczesnym dojrzewaniu płciowym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

U mężczyzn: zahamowanie spermatogenezy (procesu powstawanie i dojrzewania plemników), a po około 8 tygodniach leczenia nawet przejściowa niepłodność, przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn. Działanie toksyczne na wątrobę. U kobiet: zaburzenia miesiączkowania, ból głowy, migrena, objawy znużenia. Obserwowano także zmniejszenie owłosienia głowy i ciała, natomiast zwiększenie owłosienia łonowego i zmianę koloru włosów. Działanie toksyczne na wątrobę. Upośledzenie szybkości reagowania podczas stosowania leku stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, porfirię, krwawienia z dróg rodnych o niewyjaśnionym pochodzeniu, przerost błony śluzowej macicy, nowotwory błony śluzowej macicy i sutka, chorobę zakrzepowo-zatorową, depresję, ciężką cukrzycę. Gdy przyjmujesz ryfampicynę, gryzeofulwinę, doustne środki przeciwcukrzycowe, barbiturany, fenytoinę, ampicylinę, tetracykliny. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Androcur opinia
Androcur opinie
Androcur ulotka
Androcur skład
Androcur dawkowanie
Androcur przeciwwskazania
Androcur cena
Androcur zamienniki
Androcur zamiennik
Androcur odpowiednik
Androcur tańszy zamiennik
Androcur czy działa
pobudliwość owłosienie układ płciowy choroby dojrzewania dojrzewanie leczenie trądziku leczenie paliatywne rak gruczołu krokowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Androcur

Dodaj opinię o Androcur

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 205 kategoriach