45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Anastrozol medac

Anastrozol medacAnastrozol medac
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 68.57 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Anastrozolum
Działanie: przeciwnowotworowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Anastrozol medac

Lek na receptę Anastrozol medac ma zastosowanie w leczeniu raka piersi u kobiet, które są już po menopauzie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę połknąć w całości, popijając wodą. Zaleca się zażywanie tabletki zawsze o tej samej porze. Nie ma znaczenia czy tabletki Anastrozol medac przyjmowane są przed posiłkiem, w trakcie posiłku czy po posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy, uderzenia gorąca, nudności, wysypka, ból lub sztywność stawów, zapalenie stawów (artroza), osłabienie, odwapnienie kości (osteoporoza). Często: utrata apetytu, podwyższony poziom cholesterolu we krwi, senność, zespół cieśni nadgarstka (mrowienie, ból, zimno, osłabienie w niektórych częściach ręki), biegunka, wymioty, zmiany wyników badań krwi kontrolujących pracę wątroby, ścieńczenie i przerzedzenie włosów (utrata włosów), reakcje alergiczne, ból kości, ból mięśni, suchość pochwy, krwawienie z pochwy (obserwowane głównie w pierwszych tygodniach leczenia – jeśli krwawienie nie ustępuje, należy skonsultować się z lekarzem). Niezbyt często: zmiany wyników badań krwi (hiperkalcemia; ze zwiększeniem lub bez zwiększenia stężenia parathormonu), zmiany wyników badań krwi kontrolujących pracę wątroby, zapalenie wątroby, zapalenie wątroby, trzaskający palec (choroba w której palce lub kciuk zostają zablokowane w zgiętej pozycji). Rzadko: rzadka postać zapalenia skóry, mogąca objawiać się czerwonymi plamami lub pęcherzami, wysypka skórna spowodowana nadwrażliwością, zapalenie małych naczyń krwionośnych powodujące zaczerwienienie lub purpurowe zabarwienie skóry; bardzo rzadko mogą się pojawiać bóle stawów, żołądka i nerek, znane jako plamica Henocha-Schöleina. Lek Anastrozol medac zmniejsza stężenie estrogenu w organizmie, co może powodować zmniejszenie wysycenia mineralnego kości. W rezultacie, kości mogą stać się słabsze i bardziej podatne na złamania. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Niektóre osoby mogą jednak czasami odczuwać osłabienie lub senność. Jeśli wystąpi uczucie osłabienia lub senności, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na anastrozol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Anastrozol medac, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, osteoporozę lub inne schorzenie, które wpływa na stan kości, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku Anastrozol medac, jeśli stosujesz już jeden z wymienionych leków: niektóre leki stosowane w leczeniu raka piersi (selektywne modulatory receptora estrogenowego np. leki zawierające tamoksyfen, ponieważ lek Anastrozol medac może przestać działać prawidłowo), leki zawierające estrogen, takie jak hormonalna terapia zastępcza (HTZ). Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli stosujesz którykolwiek z następujących leków: leki z grupy analogów LHRH, takie jak: gonadorelina, buserelina, goserelina, leuprorelina, tryptorelina. Są to leki stosowane w leczeniu raka piersi, niektórych chorób kobiecych (ginekologicznych) i niepłodności. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie i ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Anastrozol medac opinia
Anastrozol medac opinie
Anastrozol medac ulotka
Anastrozol medac skład
Anastrozol medac dawkowanie
Anastrozol medac przeciwwskazania
Anastrozol medac cena
Anastrozol medac zamienniki
Anastrozol medac zamiennik
Anastrozol medac odpowiednik
Anastrozol medac tańszy zamiennik
Anastrozol medac czy działa
odporność menopauza kobiety po menopauzie rak piersi leki immunomodulujące nowotwór piersi leczenie nowotworu piersi rak piersi po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze spiruliną - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Anastrozol medac

Dodaj opinię o Anastrozol medac

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach