41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Ampicillin

AmpicillinAmpicillin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań
Cena: 8.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: TZF, 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 1 fiolka, TZF,1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 1 fiolka, iniekcje, 500 mg, 1 fiolka
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Ampicillin

Lek na receptę mający zastosowanie przy posocznicy i zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych (m.in. u noworodków), wykorzystywany przy zapaleniu wsierdzia, zwłaszcza wywołanego przez enterokoki. Lek stosuje się także, gdy występuje dur brzuszny i salmonelloza, jak również przy zakażeniu dróg żółciowych, moczowych oraz oddechowych.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Proszek służy do przygotowania roztworu do wstrzykiwań domięśniowych i dożylnych lub infuzji.

Możliwe skutki uboczne:

Wysypka skórna o charakterze alergicznym (pokrzywka) lub wysypka odropodobna, pojawiająca się dopiero 5-7 dnia leczenia i nie mająca podłoża alergicznego (szczególnie częsta u pacjentów z mononukleozą zakaźną i białaczką limfatyczną); nudności, wymioty, biegunka (znacznie rzadziej niż po doustnym podaniu), rzekomobłoniaste zapalenie jelit, nadkażenia opornymi bakteriami lub drożdżakami; zapalenie nerek, żółtaczka, napady padaczkowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na penicyliny. Gdy cierpisz na mononukleozę zakaźną, białaczkę limfatyczną, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby jelit, mukowiscydozę lub padaczkę. Gdy przyjmujesz probenecyd, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ, np. kwas acetylosalicylowy), allopurynol, inne antybiotyki, doustne leki przeciwzakrzepowe, doustne środki antykoncepcyjne, metronidazol, wankomycynę, fenytoinę, aminofilinę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Ampicillin dawkowanie
Ampicillin przeciwwskazania
Ampicillin cena
Ampicillin zamienniki
Ampicillin zamiennik
Ampicillin odpowiednik
Ampicillin tańszy zamiennik
Ampicillin czy działa
Ampicillin opinia
Ampicillin opinie
Ampicillin ulotka
Ampicillin skład
dur brzuszny infekcje zakażenie dróg oddechowych zapalenie wsierdzia zakażenie dróg moczowych zakażenie dróg żółciowych zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych infekcje dróg moczowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ampicillin

Dodaj opinię o Ampicillin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach