42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 776 produktów w 204 kategoriach

Amlozek

AmlozekAmlozek
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 14.47 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 10 mg, 30 szt, tabletki, 5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amlodipinum
Działanie: zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen
Ulotka:

Opis i skład produktu Amlozek

Lek na receptę mający zastosowanie przy leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przy leczeniu niedokrwienia mięśnia sercowego.

Dawkowanie:

Doustnie, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Tabletek nie należy popijać sokiem grejpfrutowym!   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej: obrzęki, bóle głowy, zmęczenie, nudności, bóle brzucha, senność. Ponadto podczas stosowania leku mogą wystąpić: zaburzenia rytmu serca, bóle w klatce piersiowej, nadmierny spadek ciśnienia krwi, zawroty głowy, upośledzone czucie, drżenia, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, zwiększona potliwość, zaparcia, objawy dyspeptyczne, zaburzenia połykania, biegunka, nadmierne oddawanie gazów, wymioty, przerost dziąseł, osłabienie, bóle, bóle pleców, uderzenia gorąca, nudności, drżenia, przyrost masy ciała, bóle mięśni i stawów, zapalenie stawów, skurcze mięśni, zaburzenia funkcji seksualnych tak u mężczyzn jak i u kobiet, bezsenność, drażliwość, depresja, koszmarne sny, niepokój, duszność, krwawienie z nosa, świąd, wysypka skórna, zaburzenia oddawania moczu.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na amlodypinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia wątroby.   Gdy przyjmujesz cyklosporynę, inne leki przeciwnadciśnieniowe, flukonazol, itrakonazol, ketokonazol, ryfampicynę, ritonawir. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Amlozek opinia
Amlozek opinie
Amlozek ulotka
Amlozek skład
Amlozek dawkowanie
Amlozek przeciwwskazania
Amlozek cena
Amlozek zamienniki
Amlozek zamiennik
Amlozek odpowiednik
Amlozek tańszy zamiennik
Amlozek czy działa
serce układ żylny choroby układu krążenia układ sercowo-naczyniowy mięsień sercowy lek na nadciśnienie tętnicze leczenie nadciśnienia tętniczego leczenie niedokrwienia mięśnia sercowego
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Amlozek

Dodano: 09 Czerwiec 2017
Autor: Marcin
Ocena:
Musiałem odstawić lek, puchły mi kostki i łydki.
Odpowiedź
Dodano: 06 Listopad 2017
Autor: Zbyszek
Potwierdzam , miałem te same obiawy
Odpowiedź
Dodano: 27 Maj 2015
Autor: kazik
Ocena:
To dobry lek pomaga utrzymać moje ciśnienie na prawidłowym poziomie, te tabletki biorę od lat i nie miewam wahań ciśnienia
Odpowiedź

Dodaj opinię o Amlozek

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 776 produktów w 204 kategoriach