45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Amigrenex

AmigrenexAmigrenex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 76.43 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki, 6 szt, 100 mg, tabletki, 6 szt
Działanie: przeciwmigrenowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Amigrenex

 

Lek stosowany w leczeniu napadów migreny z aurą lub bez.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Lek należy przyjąć jak najszybciej po wystąpieniu objawów migreny. Jeśli ból nie ustąpił dawkę można powtórzyć po upływie 2 godzin. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Uwaga! Nie stosować w profilaktyce napadów migrenowych. Zbyt częste stosowanie preparatu Amigrenex może prowadzić do rozwoju przelekłego bólu głowy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból, uczucie mrowienia, gorąca, rozpierania lub ściskania , uczucie osłabienia i zmęczenia, senność, zawroty głowy, przemijający wzrost ciśnienia krwi, uderzenia gorąca, nudności, wymioty. Bardzo rzadko: niewielkie zmiany aktywności enzymów wątrobowych, reakcje nadwrażliwości (od zmian skórnych do przypadków wstrząsu anafilaktycznego), napady drgawkowe, drżenie, dystonia, oczopląs, zaburzenia widzenia, zaburzenia rytmu serca, skurcz naczyń wieńcowych, zawał serca, niedociśnienie, zespół Raynauda, niedokrwienne zapalenie okrężnicy. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, cukrzycę, nietolerancję cukrów (lek zawiera laktozę), fenyloketonurię (lek stanowi źródło fenyloalaniny). Gdy przyjmujesz ergotaminę, moklobemid, selegilinę, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), preparaty zawierające ziele dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. W okresie 12 godzin od przyjęcia sumatryptanu nie należy karmić piersią (sumatryptan przenika do mleka matki).

Amigrenex zamienniki
Amigrenex zamiennik
Amigrenex odpowiednik
Amigrenex tańszy zamiennik
Amigrenex czy działa
Amigrenex opinia
Amigrenex opinie
Amigrenex ulotka
Amigrenex skład
Amigrenex dawkowanie
Amigrenex przeciwwskazania
Amigrenex cena
migrena lek na migrenę silne bóle głowy napady migreny leczenie migreny silny ból głowy napady migreny z aurą migrena bez aury
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze maści na blizny po trądziku - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Amigrenex

Dodano: 27 Maj 2015
Autor: Daria
Ocena:
Niestety na moją migrenę ten lek nie pomaga, byłam pełna nadziei, bo to już kolejny, który przepisał mi lekarz, nie wiem czy cokolwiek pomoże mi w tej walce, oby bo już nie mam siły
Odpowiedź

Dodaj opinię o Amigrenex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach