39 815 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 149 produktów w 205 kategoriach

Amaryl 3

Amaryl 3Amaryl 3
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 17.74 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 3 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Glimepiridum
Działanie: obniża poziom cukru we krwi
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii preparaty na poziom cukru

Opis i skład produktu Amaryl 3

 

Lek stosowany w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny (typ II), gdy same ograniczenia dietetyczne, ćwiczenia fizyczne nie są wystarczająco skuteczne.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek podaje się bezpośrednio przed lub w trakcie śniadania lub innego głównego posiłku. Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem. Podczas leczenia należy regularnie kontrolować stężenie glukozy we krwi.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie stosowania leku może wystąpić  spadek stężenia glukozy we krwi poniżej normy (hipoglikemia). W razie wystąpienia objawów takich jak: pocenie się, drżenie, senność – należy wypić słodzony napój lub zjeść coś słodkiego, a następnie niezwłocznie zgłosić się do lekarza. W pojedynczych przypadkach reakcje nadwrażliwości z dusznością, obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi, czasem wstrząsem. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w początkowym okresie leczenia glimepirydem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne sulfonylomocznika, na sulfonamidy, schorzenia wątroby i/lub nerek.  Gdy przyjmujesz inne doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, salicylany, doustne leki przeciwgrzybicze, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki należące do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Amaryl 3 opinie
Amaryl 3 opinia
Amaryl 3 ulotka
Amaryl 3 skład
Amaryl 3 dawkowanie
Amaryl 3przeciwwskazania
Amaryl 3 cena
Amaryl 3 zamienniki
Amaryl 3 zamiennik
Amaryl 3 odpowiednik
Amaryl 3 tańszy zamiennik
Amaryl 3 czy działa
cukrzyca lek na cukrzycę cukrzyca typu 2 cukrzyca u otyłych cukrzycy leczenie insulina cukrzyca niezależna od insuliny diabetyk
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Amaryl 3

Dodano: 18 Czerwiec 2015
Autor: Brygitka
Ocena:
Ostatnio dosyć rzadko miałam "ataki" , na pewno związane jest to ze stosowaniem Amaryl 3, który wpływa na mnie pozytywnie, poprawiając moje samopoczucie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Amaryl 3

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 815 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 149 produktów w 205 kategoriach