40 696 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Alusal

AlusalAlusal
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: preparat leczniczy
Producent: POLFA ŁÓDŹ
Postać: tabletki do ssania
Cena: 14.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii zgaga i nadkwaśność

Opis i skład produktu Alusal

Alusal, 30 tabletek do ssania

Alusal jest preparatem zobojętniającym sok żołądkowy. Stosowany w łagodzeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, a także w stanach zapalnych śluzówki żołądka spowodowanej nadkwasotą czy refluksowym zapaleniem przełyku.

Skład:

1 tabl. zawiera 0,5 g wodorotlenku glinu

Dawkowanie:

Zaleca się stosowanie 1-2 tabletek 1-2 godziny po jedzeniu ssąc lub rozgryzając każdą z nich, a także dodatkowo wieczorem przed zaśnięciem lub w przypadku wystąpienia objawów choroby. Maksymalna dawka to 12 tabletek dziennie.

Przeciwwskazania:

- Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, hipofosfatemia, zwężenie jelita grubego, ostra niewydolność nerek.
- Nie stosować równolegle z izoniazydem, metenaminą lub mekamylaminą ani u dzieci do 6. roku życia.

Środki ostrożności:

- Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 4 tygodnie.
- Preparat zawiera sacharozę; pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu.
- Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Interakcje z innymi lekami:

Preparat może opóźniać wchłanianie innych leków. W przypadku stosowania leków zawierających substancję czynną o nazwie: ciprofloksacyna, norfloksacyna, ketokonazol, doksycyklina (także inne antybiotyki) lub glikozydy naparstnicy należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia wymaganego odstępu czasu pomiędzy przyjęciem preparatu i któregokolwiek z powyższych leków. Inne, niewymienione powyżej leki należy przyjmować 2 do 3 godzin po przyjęciu preparatu. W przypadku stosowania preparatów zawierających efedrynę należy skonsultować się z lekarzem, gdyż może być konieczna zmiana dawkowania. Preparatu nie należy przyjmować w trakcie ani bezpośrednio po posiłku.

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić: zaparcia, utrata apetytu, osłabienie, zakażenia przewodu pokarmowego (biegunki zakaźne), zakażenia układu moczowego (ból i pieczenie przy oddawaniu moczu), nieznaczne zmniejszenie aktywności enzymów trawiennych w żołądku, zaburzenia równowagi kwasowo–zasadowej we krwi (zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością nerek).

Alusal opinia
Alusal opinie
Alusal ulotka
Alusal skład
Alusal dawkowanie
Alusal przeciwwskazania
Alusal cena
Alusal zamienniki
Alusal zamiennik
Alusal odpowiednik
Alusal tańszy zamiennik
Alusal czy działa
nadkwasota nadkwaśność refluks lek zobojętniający choroba wrzodowa zapalenie błony śluzowej żołądka kwaśny smak
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Alusal

Dodano: 19 Styczeń 2016
Autor: Sylwek
Ocena:
Wrzody wykryto u mnie stosunkowo niedawno, podejrzewałem, ze mogę je mieć, ale odwlekałem wizytę u lekarza, na własną rękę brałem alusal do ssania, lecz niewiele to dawało, teraz mam lek zapisany przez lekarza i jest lepiej. Trzeba tak było zrobić od razu, a nie czekać z wizytą.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alusal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 696 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach