45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Allupol

AllupolAllupol
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 8.61 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 100 mg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Allopurinolum
Działanie: hamuje produkcję kwasu moczowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Allupol

Lek na receptę stosowany przy leczeniu pacjentów, u których stwierdzono objawy pierwotnej lub wtórnej dny uwarunkowanej zwiększeniem stężenia kwasu moczowego/moczanów we krwi i w moczu (zapalenie stawów, kolka nerkowa). Ma także zastosowanie przy leczeniu pacjentów z wtórną hiperurykemią (tj. stan chorobowy charakteryzujący się podwyższonym poziomem kwasu moczowego we krwi), która występuje podczas chemioterapii i radioterapii nowotworów. Lek jest także wykorzystywany podczas leczenia nawracającej kamicy moczanowej oraz w zespole Lesch-Nyhana.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek najlepiej przyjmować po posiłkach. Uwaga! W trakcie leczenia należy przyjmować duże ilości płynu. Dzieciom lek podaje tylko w wyjątkowych przypadkach (wtórna hiperurykemia występująca w trakcie intensywnego leczenia przeciwnowotworowego). Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie leczenia może wystąpić ostry nawrót dny moczanowej. Ciężkim objawem reakcji alergicznej jest wysypka skórna, po której mogą wystąpić ciężkie objawy nadwrażliwości: łuszczenie skóry, zmiany plamicowe, zespół Stevensa-Johnsona, zapalenie naczyń krwionośnych, uszkodzenie miąższu wątroby. Sporadycznie opisywano zaburzenia czynności wątroby od bezobjawowego zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych . Ze strony przewodu pokarmowego obserwowano nudności i wymioty, rzadko opisywano nawracające krwawe wymioty i biegunki tłuszczowe. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na allopurinol lub pozostałe składniki preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz leki: przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, tiazydowe leki moczopędne, teofilinę, ampicylinę lub amoksycylinę, preparaty żelaza, cyklosporynę, cyklofosfamid, chlorpropamid, probenecyd. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu.

Allupol opinia
Allupol opinie
Allupol ulotka
Allupol skład
Allupol dawkowanie
Allupol przeciwwskazania
Allupol cena
Allupol zamienniki
Allupol zamiennik
Allupol odpowiednik
Allupol tańszy zamiennik
Allupol czy działa
zapalenie stawów kamica dróg moczowych układ mięśniowo-szkieletowy układ mięśniowy układ szkieletowy kolka nerkowa dna moczanowa hiperurykemia
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze wyprawki dla noworodków i niemowląt - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Allupol

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Guru
Ocena:
Lek przepisał mi internista, kiedy z bólem palucha się do niego zgłosiłem, a okazało się to atakiem dny moczanowej, ból minął bardzo szybko, ale teraz w razie ataku mam ten lek przy sobie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Allupol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach