43 923 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Alendronat-ratiopharm

Alendronat-ratiopharmAlendronat-ratiopharm
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 17.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 70 mg, 12 szt, tabletki, 70 mg, 4 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum alendronicum
Działanie: przeciwdziała osteoporozie
Ulotka:

Opis i skład produktu Alendronat-ratiopharm

Lek na receptę zalecany dla kobiet po menopazie. Wskazany w leczeniu osteoporozy oraz w zapobieganiu złamaniom kręgów kręgosłupa oraz szyjki kości udowej.

Dawkowanie:

Dawke i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Doustnie. Preparat przyjmuje się rano na czczo, bezpośrednio po wstaniu i popija pełną szklanką przegotowanej wody, na co najmniej 30 min przed śniadaniem. Po połknięciu leku nie należy się kłaść przez 30 min (do czasu pierwszego posiłku). Tabletek nie należy żuć ani rozgryzać. Przed rozpoczęciem leczenia należy wyrównać zaburzenia gospodarki wapniowej oraz przemiany mineralnej, takie jak niedobór witaminy D lub niedoczynność przytarczyc. Podczas leczenia (zwłaszcza u pacjentów przyjmujących glikokortykosteroidy) konieczne jest przyjmowanie preparatów wapnia i witaminy D. Należy zachować 30 minutowy odstęp pomiędzy podaniem preparatów wapnia a przyjęciem leku.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokramowego: bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcie, biegunka, wzdęcia, owrzodzenia przełyku; niektóre dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego mogą mieć ciężki przebieg; podrażnienia lub owrzodzenia przełyku mogą być przyczyną bólu w klatce piersiowej, dolegliwości dyspeptycznych, bólu lub trudności podczas połykania. Bóle kości, mięśni lub stawów, ból oka, reakcje alergiczne (pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy). Rzadko wrzody żołądka i inne wrzody trawienne, niekiedy o ciężkim przebiegu. Owrzodzenia w obrębie jamy ustnej występują zwykle, jeżeli tabletki ssie się lub żuje.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.  Gdy chorujesz na choroby przełyku opóźniające opróżnianie i wydłużające zaleganie treści pokarmowej, chorobę refluksową, ciężkie zaburzenia czynności nerek, nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy Lappa, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, chorujesz lub przebyłeś w ciągu ostatniego roku ciężkie choroby przewodu pokarmowego (m.in. owrzodzenie żołądka, czynne krwawienie lub zabieg chirurgiczny w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego - z wyjątkiem plastyki wpustu żołądka). Gdy przyjmujesz kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), środki zobojętniające sok żołądkowy, witaminy, glikokortykosteroidy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Alendronat-ratiopharm opinia
Alendronat-ratiopharm opinie
Alendronat-ratiopharm ulotka
Alendronat-ratiopharm skład
Alendronat-ratiopharm dawkowanie
Alendronat-ratiopharm przeciwwskazania
Alendronat-ratiopharm cena
Alendronat-ratiopharm zamienniki
Alendronat-ratiopharm zamiennik
Alendronat-ratiopharm odpowiednik
Alendronat-ratiopharm tańszy zamiennik
Alendronat-ratiopharm czy działa
mięśnie osteoporoza układ mięśniowo-szkieletowy osteoporoza u kobiet po menopauzie przeciwdziałanie osteoporozie lek na osteoporozę leczenie osteoporozy traumatologia narządu ruchu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Alendronat-ratiopharm

Dodano: 17 Czerwiec 2015
Autor: Janka
Ocena:
Z wiekiem moje kości zaczęły słabnąć i potknięcie mogło u mnie zakończyć się nawet złamaniem. Odkąd zaczęłam kupować te tabletki, kości mam dużo mocniejsze, nie boję się chodzić na dłuższe spacery i czuję się pewniej.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alendronat-ratiopharm

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 923 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach