39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Alendrogen

AlendrogenAlendrogen
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 11.56 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 70 mg, tabletki, 4 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum alendronicum
Działanie: zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Alendrogen

Lek na receptę dla kobiet po menopauzie. Wskazany w leczeniu osteoporozy. Wpływa na zwiększenie masy tkanki kostnej, poprawia wytrzymałość mechaniczną kości oraz zmniejsza ryzyko złamań kręgów i szyjki kości udowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy stosować rano na czczo, co najmniej 30 min przed pierwszym posiłkiem, napojem lub innymi lekami. Lek należy popić szklanką przegotowanej wody (nie stosować wody mineralnej, kawy, herbaty, soków owocowych). Przez 30 min po przyjęciu leku należy zachować wyprostowaną pozycję, nie należy się kłaść (ryzyko refluksu tabletki do przełyku). Nie stosować przed snem ani przed wstaniem z łóżka.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (m.in. bóle brzucha, dyspepsja, zaparcie, biegunka, owrzodzenie przełyku, stolce smoliste, dysfagia, wzdęcia brzucha, refluks żołądkowo-przełykowy), ból głowy, zaburzenia ze strony układu mięśniowo-szkieletowego (bóle kości, mięśni i stawów). Niezbyt często występowały wysypka skórna, rumień, nudności, wymioty zapalenie błony śluzowej żołądka i przełyku, nadżerki przełyku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niski poziom wapnia we krwi, choroby przełyku opóźniające opróżnianie i wydłużające zaleganie treści pokarmowej, choroby nerek. Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Alendrogen odpowiednik
Alendrogen tańszy zamiennik
Alendrogen czy działa
Alendrogen opinia
Alendrogen opinie
Alendrogen ulotka
Alendrogen skład
Alendrogen dawkowanie
Alendrogen przeciwwskazania
Alendrogen cena
Alendrogen zamienniki
Alendrogen zamiennik
menopauza osteoporoza osteoporoza u kobiet po menopauzie lek na osteoporozę leczenie osteoporozy osteoporoza u kobiet zapobieganie złamaniom zwięszenie masy tkanki kostnej
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Alendrogen

Dodano: 26 Maj 2015
Autor: małaMi
Ocena:
osteoporoza dopadła i mnie ale jestem już po jednej kuracji i teraz rozpoczełam kolejną wyniki się poprawiają, więc myślę, że wszystko jest na dobrej drodze,żeby pokonać chorobę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alendrogen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach