43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 879 produktów w 209 kategoriach

Alenato

AlenatoAlenato
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 14.45 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 10 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum alendronicum
Działanie: zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Alenato

Lek przeznaczony dla kobiet po menopauzie, wydawany na receptę. Wskazany w leczeniu osteoporozy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Stosować rano (na co najmniej 30 minut przed śniadaniem lub wypiciem napoju), popijając pełną szklanką przegotowanej wody (nie należy popijać wodą mineralną ani sokiem). Po przyjęciu leku nie wolno kłaść się przez co najmniej 30 min lub do czasu spożycia śniadania, o ile będzie to miało miejsce później niż po upływie 30 minut. Tabletek nie można rozgryzać, ssać lub przyjmować wieczorem. Leczenie należy uzupełniać suplementacją preparatem wapnia oraz witaminy D, przy czym w połączeniu z preparatami wapnia alendronian podaje się na 1 godzinę przed lub 3-4 godziny po przyjęciu preparatu wapnia.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują bóle brzucha, bóle mięśniowo-kostne i dyspepsja. Rzadziej obserwowano zaparcia lub biegunkę, wzdęcia, owrzodzenie przełyku (które jest wskazaniem do odstawienia preparatu), zaburzenia połykania, ból głowy, wysypkę skórną. Ponadto mogą wystąpić bóle stawów, reakcje nadwrażliwości (m.in. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy), przemijająca łagodna hipokalcemia (obniżenie stężenia wapnia we krwi) i hipofosfatemia (obniżenie stężenia fosforu we krwi).

Poinformuj lekarza:

Gdy występują u ciebie nieprawidłowości opóźniające pasaż przełykowy (zwężenie).  Gdy przyjmujesz leki zobojętniające, niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Alenato opinia
Alenato opinie
Alenato ulotka
Alenato skład
Alenato dawkowanie
Alenato przeciwwskazania
Alenato cena
Alenato zamienniki
Alenato zamiennik
Alenato odpowiednik
Alenato tańszy zamiennik
Alenato czy działa
osteoporoza układ mięśniowo-szkieletowy osteoporoza u kobiet po menopauzie lek na osteoporozę leczenie osteoporozy lek pomenopauzowy wzmocnienie kości leczenie chorób kości
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Alenato

Dodano: 26 Maj 2015
Autor: Leokadia
Ocena:
Właśnie dochodzę do siebie po menopauzie jestem pod stałą kontrolą lekarza, który właśnie przepisał mi te tabletki, twierdząc,że duża część kobiet właśnie w tym okresie zachorowuje na osteoporozę, biorę profilaktycznie i póki co nie mam żadnych objawów choroby
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alenato

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 924 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 879 produktów w 209 kategoriach