41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Alcaine

AlcaineAlcaine
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 27.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Alcaine, krople do oczu, 0,5%, 15 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: chlorowodorek proksymetakainy
Działanie: miejscowo znieczulające
Ulotka:

Opis i skład produktu Alcaine

Lek na receptę przeznaczony dla uzyskania miejscowego znieczulenia. Szczególnie zalecany przy: pomiarach tonometrycznych ciśnienia śródgałkowego, usuwaniu ciał obcych lub szwów spojówkowych i rogówkowych, pobieraniu wydzielin, niewielkich zabiegach chirurgicznych.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Soczewki kontaktowe należy zdjąć przez zastosowaniem leku. Można je ponownie założyć co najmniej 15 minut później.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie może powodować uszkodzenie rogówki lub przedłużać jej gojenie. Rzadko odczyny uczuleniowe.   Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, padaczkę, choroby serca, miastenię, zaburzenia oddychania, nadczynność tarczycy.   Gdy przyjmujesz inne leki. W przypadku stosowania innych leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne zagrożenie dla płodu.

Alcaine czy działa
Alcaine opinia
Alcaine opinie
Alcaine ulotka
Alcaine przeciwwskazania
Alcaine skład
Alcaine dawkowanie
Alcaine cena
Alcaine zamienniki
Alcaine zamiennik
Alcaine odpowiednik
Alcaine tańszy zamiennik
przeciwbólowe oko oczy okulista znieczulenie zabiegi chirurgiczne ból oka znieczulenie oka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Alcaine

Dodano: 26 Maj 2015
Autor: Kuba
Ocena:
Preparatem tym znieczulono mi oko przy wyjmowaniu opiłka, i nie było tak źle trochę bolało, ale gdyby to było na żywca to bym chyba padł z bólu, więc dobry środek
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alcaine

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach