42 001 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 770 produktów w 204 kategoriach

Akneroxid 5, 5%

Akneroxid 5,5%, żel, 50 gAkneroxid  5,5%, żel, 50 g
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: żel maść
Cena: 25.15 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Akneroxid 5, 5%

Akneroxid  5,5%, żel, 50 g

Produkt Akneroxid to żel, który jest lekiem przeciwtrądzikowym przeznaczonym do stosowania miejscowo na skórę. Zawiera w swoim składzie substancję czynną tj. benzoil nadtlenek.

Skład:

(1 g) 50 mg benzoilu nadtlenku, makrogol eter laurylowy, karbomer 940, wodorotlenek sodu, kwas edetynowy, woda oczyszczona.

Działanie:

Produkt ma za zadanie hamować rozwój bakterii beztlenowych o nazwie Propionibacterium acnes, które są jedną z przyczyn powstawania trądziku pospolitego.

Wskazania:

Produkt Akneroxid ma zastosowanie przy leczeniu trądziku pospolitego.

Dawkowanie:

Produkt należy stosować miejscowo na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, Akneroid zazwyczaj stosuje się 1 - 2 razy na dobę. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem żelu, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Natomiast pacjenc, którzy mają szczególnie wrażliwą skórą, na samym początku kuracji powinni stosować produkt raz na dobę, najlepiej przed snem. Produkt należy nakładać po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu skóry poprzez nałożenie cienkiej warstwy na chorobowo zmienioną skórę. Żelu nie należy nakładać na zdrową skórę. Po zastosowaniu żelu należy dokładnie umyć ręce. Średni okres leczenia miejsc chorobowo zmienionych to 4 - 10 tygodni.

Przeciwwskazania:

Leku nie należy stosować:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną nadtlenek benzoilu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku,
  • na uszkodzoną skórę,
  • do oczu,
  • na błony śluzowe,
  • w okolicach ust, nosa lub oczu,
  • na skórę suchą i łojotokową,
  • u osób z atopowym zapaleniem skóry.

Działania niepożądane:

Po rozpoczęciu stosowania leku Akneroxid 10,  w pierwszych dniach leczenia może wystąpić uczucie napięcia i niewielkie zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje podczas leczenia.
Umiarkowane złuszczanie się naskórka utrzymuje się przez cały okres terapii. Gdyby nadmierne zaczerwienienie albo uczucie pieczenia utrzymywało się przez okres ponad 5 dni, nalezy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.
Stosowanie leku Akneroxid może sporadycznie powodować nasilenie suchości skóry. W rzadkich przypadkach może wystąpić alergia kontaktowa.

Uwagi:

Produktu Akneroxid nie powinno się stosować w ostatnim miesiącu ciąży. To lekarz decyduje, czy żel można stosować w pozostałym okresie ciąży i w czasie karmienia piersią, po dokładnym sprawdzeniu stosunku ryzyka do korzyści leczenia.
Okres ważności żelu po otwarciu tuby wynosi 6 miesięcy.
Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 Akneroxid 5, 5% opinia
Akneroxid 5, 5% opinie
Akneroxid 5, 5% ulotka
Akneroxid 5, 5% skład
Akneroxid 5, 5% dawkowanie
Akneroxid 5, 5% przeciwwskazania
Akneroxid 5, 5% cena
Akneroxid 5, 5% zamienniki
Akneroxid 5, 5% zamiennik
Akneroxid 5, 5% odpowiednik
Akneroxid 5, 5% tańszy zamiennik
Akneroxid 5, 5% czy działa
leczenie trądziku pomoc w trądziku żel na trądzik lek na trądzik miejscowe leczenie cera trądzikowa pielęgnacja skóry trądzikowej łagodzenie trądziku
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Akneroxid 5, 5%

Dodano: 09 Lipiec 2015
Autor: viki
Ocena:
Maść łagodna nie podrażnia skóry ani nie wysusza skóry. Godna polecenia.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Akneroxid 5, 5%

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 001 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 770 produktów w 204 kategoriach