45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Afrin ND Rumianek

Afrin ND Rumianek,Afrin ND Rumianek,
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: MSD POLSKA
Postać: aerozol do nosa
Cena: 16.92 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Afrin ND Rumianek

Afrin ND Rumianek, 0,05% (0,5mg/ml) aerozol do nosa, 15 ml

Produkt Afrin ND Rumianek to preparat mający zastosowanie przy leczeniu objawów zatkanego nosa.

Skład:

1ml zawiera 0,5mg oksymetazoliny chlorowodorku; substancje pomocnicze: disodu edetynian, disodu fosforan bezwodny, sodu diwodorofosforam jednowodny, powidon K29-32, benzalkoniowy chlorek, makrogol 1450, woda oczyszczona, alkohol benzylowy, glicerol, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, aromat rumiankowy

Działanie:

Działanie produktu Afrin ND Rumianek można zauważyć w ciągu kilku minut od jego podania i taki stan może się nawet utrzymywać do 12 godzin. Opatentowana formuła produktu sprawia, że trafia on dokładnie w źródło zatkanego nosa, pozostaje na jego błonie śluzowej i nie ścieka do gardła. W produkcie wykorzystano mieszankę polimerów, które mają za zadanie zwiększyć lepkość substancji płynnej. Dlatego też po aplikacji sprayu do nosa, pozostaje on w miejscu rozpylenia. Dzięki formule No Drip, produkt dociera i działa dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Substancją aktywną w produkcie jest chlorowodorek oksymetazoliny w ilości 0,5mg/ml, który powoduje zwężenie naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa, zaś zmniejszony przepływ krwi wpływa na ograniczenie obrzęku błony śluzowej. Dzięki zawartości właśnie powyższej substancji lepsza jest drożność przewodów nosowych, dodatkowo zatoki przynosowe mają lepszą wentylację i tym samym ułatwiony jest odpływ zalegającej w nich wydzieliny.

Wskazania:

Produkt stosowany jest do leczenia objawów zatkanego nosa spowodowanego:

  • przeziębieniem,
  • katarem siennym,
  • zapaleniem zatok

Dawkowanie:

Zaleca się, aby osoby dorosłe i dzieci w wieku powyżej 10 lat przyjmowali 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego co 12 h, zaś dzieciom w wieku 6-10 lat wystarczająca jest 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego co 12 h.
 

Przeciwwskazania:

Pacjenci ze stwierdzoną wrażliwością na leki sympatykomimetyczne lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego. Nie należy stosować produktu Afrin ND u pacjentów: przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) lub pacjentów, którzy przyjmowali je w okresie ostatnich 2 tygodni, z jaskrą z wąskim kątem przesączania, po przezklinowym usunięciu przysadki, ze stwierdzoną nadwrażliwością lub idiosynkrazją na którykolwiek składnik produktu, z zapaleniem skóry i błony śluzowej przedsionka nosa oraz suchym zanikowym zapaleniem błony śluzowej nosa, z ostrą chorobą wieńcową i lewokomorową niewydolnością serca („astmą sercową”). Produktu Afrin ND nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

 Afrin ND Rumianek opinia
Afrin ND Rumianek opinie
Afrin ND Rumianek ulotka
Afrin ND Rumianek skład
Afrin ND Rumianek dawkowanie
Afrin ND Rumianek przeciwwskazania
Afrin ND Rumianek cena
Afrin ND Rumianek zamienniki
Afrin ND Rumianek zamiennik
Afrin ND Rumianek odpowiednik
Afrin ND Rumianek tańszy zamiennik
Afrin ND Rumianek czy działa
przeziębienie i grypa katar zatkany nos niedrożność nosa błona śluzowa nosa zapalenie zatok aerozol na katar aerozol do nosa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Afrin ND Rumianek

Dodano: 11 Marzec 2016
Autor: Izabel
Ocena:
Stosowałam afrin nd przy zapaleniu zatok, ale jego działanie jakoś nie zbyt pomogło.
Odpowiedź
Dodano: 07 Luty 2016
Autor: Dagmara, 35
Ocena:
Kupiłam afrin nd, ponieważ jego skład zawiera rumianek, działanie oceniam średnio, ponieważ dobrze oczyszcza ale u mnie takie działanie krótko się utrzymuje.
Odpowiedź
Dodano: 04 Styczeń 2016
Autor: Gosia, 33
Ocena:
Czytałam o afrin nd rumianek opinie na jakimś forum i kupiłam przy zapaleniu zatok, ma dobre działanie hamujące katar.
Odpowiedź
Dodano: 08 Lipiec 2015
Autor: Kasiulka
Ocena:
Lekarz zalecił mi przy zapaleniu zatok, jednak krople nie podziałały. Skończyło się na antybiotyku.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Afrin ND Rumianek

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach