41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Afrin

Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 mlAfrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: MSD POLSKA
Postać: aerozol do nosa
Cena: 20.23 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Afrin

Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml

Produkt Afrin należy stosować w przypadku występowania obrzęku błony śluzowej nosa podczas przeziębienia, przy zapaleniu zatok oraz przy alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa.

Skład:

1 ml roztworu zawiera 500 µg oksymetazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sodu diwodorofosforan dwuwodny, wersenian disodowy, benzalkoniowy chlorek, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, kwas solny, wodę oczyszczoną.

Działanie:

Substancja czynna znajdująca się w produkcie Afrin powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa, zmniejszając tym samym przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła, dzięki czemu ułatwione jest oddychanie. Badania wykazały, że obkurczenie naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa utrzymuje się od 4 do 12 godzin po podaniu produktu.

Dawkowanie:

Zaleca się, aby osoby dorosłe i dzieci w wieku powyżej 6 lat stosowały 2 lub 3 rozpylenia preparatu do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę najlepiej rano i wieczorem (nie częściej niż co 10-12 godzin). Produktu nie należy stosować częściej niż 2 razy na dobę i dłużej niż 3 dni.
Sposób podawania: należy trzymać głowę w pozycji pionowej i włożyć koniec dozownika do otworu nosowego, nie blokując przy tym całkowicie jego światła. Następnie należy nacisnąć pojemnik szybko i mocno w taki sposób, aby zalecana dawka dostała się do otworu nosowego. Po zakonczeniu dawkowania należy wytrzeć koniec dozownika.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Afrin:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na chlorowodorek oksymetazoliny lub którykolwiek z pozostałych składników leku Afrin,
  • jeśli pacjent jest leczony inhibitorami monoaminooksydazy,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono jaskrę z zamkniętym kątem przesączania,
  • jeśli u pacjenta występuje suchy lub zanikowy nieżyt nosa,
  • po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub zabiegu chirurgicznym w czasie którego odsłonięto oponę twardą z dostępu przez nos lub jamę ustną.

Działania niepożądane:

Możliwe działania niepożądane związane ze stosowaniem leku to pieczenie, uczucie kłucia, kichanie, zwiększone wydzielanie z nosa, suchość błony śluzowej nosa i gardła.
Objawy, które mogą wystąpić po wchłonięciu oksymetazoliny do krążenia ogólnego, to: szybkie bicie serca, kołatanie serca, bóle głowy, zaburzenia widzenia, nudności oraz bezsenność.
Stosowanie długotrwałe lub w dawkach większych niż zalecane może spowodowac wtórny obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa lub suchość błony śluzowej nosa.

Uwagi:

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią. Afrin nie należy zatem stosować w okresie ciąży ani karmienia piersią, z tym jednak wyjątkiem, że korzyść matki przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu.
Produkt nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Produkt Afrin ma w swoim składzie chlorek benzalkoniowy i glikol propylenowy, które to substancje mogą powodować podrażnienie skóry, reakcje skórne lub skurcz oskrzeli.
Produkt należy trzymać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml opinia
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml opinie
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml ulotka
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml skład
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml dawkowanie
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml przeciwwskazania
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml cena
Afrin zamienniki
Afrin zamiennik
Afrin odpowiednik
Afrin tańszy zamiennik
Afrin czy działa
zatoki przeziębienie błona śluzowa nosa zapalenie zatok błona śluzowa układ oddechowy alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa obrzęk błon śluzowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Afrin

Dodano: 11 Marzec 2016
Autor: Joanna
Ocena:
Stosuję afrin do nosa i mi odpowiada jego działanie, chociaż trzeba przyznać że jak za taki spray to cena jest dość wysoka.
Odpowiedź
Dodano: 07 Luty 2016
Autor: Marta, 23
Ocena:
Stosowałam afrin aerozol do nosa, jego działanie średnio mi odpowiada, ponieważ nie do końca mogę oczyścić nos z wydzieliny, a jak oczyszcze to robi się za sucho.
Odpowiedź
Dodano: 18 Grudzień 2015
Autor: maciejka
Ocena:
afrin do nosa słabo odblokowuje i udrażnia zatkany nos, a cena wysoka :(
Odpowiedź
Dodano: 07 Lipiec 2015
Autor: Waszka
Ocena:
Bardzo często go kupuję gdy dopadnie mnie katar. Łatwa aplikacja, cena troszkę za wysoka, ale starcza na długo.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Afrin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach