41 431 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 774 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Afrin

Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 mlAfrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Producent: MSD POLSKA
Postać: aerozol do nosa
Cena: 20.23 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Afrin

Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml

Produkt Afrin należy stosować w przypadku występowania obrzęku błony śluzowej nosa podczas przeziębienia, przy zapaleniu zatok oraz przy alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa.

Skład:

1 ml roztworu zawiera 500 µg oksymetazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sodu diwodorofosforan dwuwodny, wersenian disodowy, benzalkoniowy chlorek, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, kwas solny, wodę oczyszczoną.

Działanie:

Substancja czynna znajdująca się w produkcie Afrin powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa, zmniejszając tym samym przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła, dzięki czemu ułatwione jest oddychanie. Badania wykazały, że obkurczenie naczyń krwionośnych w błonie śluzowej nosa utrzymuje się od 4 do 12 godzin po podaniu produktu.

Dawkowanie:

Zaleca się, aby osoby dorosłe i dzieci w wieku powyżej 6 lat stosowały 2 lub 3 rozpylenia preparatu do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę najlepiej rano i wieczorem (nie częściej niż co 10-12 godzin). Produktu nie należy stosować częściej niż 2 razy na dobę i dłużej niż 3 dni.
Sposób podawania: należy trzymać głowę w pozycji pionowej i włożyć koniec dozownika do otworu nosowego, nie blokując przy tym całkowicie jego światła. Następnie należy nacisnąć pojemnik szybko i mocno w taki sposób, aby zalecana dawka dostała się do otworu nosowego. Po zakonczeniu dawkowania należy wytrzeć koniec dozownika.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Afrin:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na chlorowodorek oksymetazoliny lub którykolwiek z pozostałych składników leku Afrin,
  • jeśli pacjent jest leczony inhibitorami monoaminooksydazy,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono jaskrę z zamkniętym kątem przesączania,
  • jeśli u pacjenta występuje suchy lub zanikowy nieżyt nosa,
  • po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub zabiegu chirurgicznym w czasie którego odsłonięto oponę twardą z dostępu przez nos lub jamę ustną.

Działania niepożądane:

Możliwe działania niepożądane związane ze stosowaniem leku to pieczenie, uczucie kłucia, kichanie, zwiększone wydzielanie z nosa, suchość błony śluzowej nosa i gardła.
Objawy, które mogą wystąpić po wchłonięciu oksymetazoliny do krążenia ogólnego, to: szybkie bicie serca, kołatanie serca, bóle głowy, zaburzenia widzenia, nudności oraz bezsenność.
Stosowanie długotrwałe lub w dawkach większych niż zalecane może spowodowac wtórny obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa lub suchość błony śluzowej nosa.

Uwagi:

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią. Afrin nie należy zatem stosować w okresie ciąży ani karmienia piersią, z tym jednak wyjątkiem, że korzyść matki przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu.
Produkt nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Produkt Afrin ma w swoim składzie chlorek benzalkoniowy i glikol propylenowy, które to substancje mogą powodować podrażnienie skóry, reakcje skórne lub skurcz oskrzeli.
Produkt należy trzymać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml przeciwwskazania
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml cena
Afrin zamienniki
Afrin zamiennik
Afrin odpowiednik
Afrin tańszy zamiennik
Afrin czy działa
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml opinia
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml opinie
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml ulotka
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml skład
Afrin, 0,05%, aerozol do nosa, 20 ml dawkowanie
zatoki przeziębienie błona śluzowa nosa zapalenie zatok błona śluzowa układ oddechowy alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa obrzęk błon śluzowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Afrin

Dodano: 11 Marzec 2016
Autor: Joanna
Ocena:
Stosuję afrin do nosa i mi odpowiada jego działanie, chociaż trzeba przyznać że jak za taki spray to cena jest dość wysoka.
Odpowiedź
Dodano: 07 Luty 2016
Autor: Marta, 23
Ocena:
Stosowałam afrin aerozol do nosa, jego działanie średnio mi odpowiada, ponieważ nie do końca mogę oczyścić nos z wydzieliny, a jak oczyszcze to robi się za sucho.
Odpowiedź
Dodano: 18 Grudzień 2015
Autor: maciejka
Ocena:
afrin do nosa słabo odblokowuje i udrażnia zatkany nos, a cena wysoka :(
Odpowiedź
Dodano: 07 Lipiec 2015
Autor: Waszka
Ocena:
Bardzo często go kupuję gdy dopadnie mnie katar. Łatwa aplikacja, cena troszkę za wysoka, ale starcza na długo.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Afrin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 431 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 774 produktów w 204 kategoriach