45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Aescin

Aescin 20 mg 90 tabletekAescin 20 mg 90 tabletek
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Postać: tabletki
Cena: 32.57 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aescin

Aescin 20 mg 90 tabletek

Aescin  to preparat stosowany w zapobieganiu powstawania krwiaków i wspomaganiu żył.

Skład

Aescin  zawiera: ubstancją czynną leku jest alfa-escyna Inne składniki: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon, talk, magnezu stearynian. Otoczka: talk, tytanu dwutlenek, powidon, polisorbat 80, kopolimer kwasu metakrylowego, sodu karboksymetyloceluloza, żółcień pomarańczowa, silikonowa emulsja przeciwwapienna.

Wskazania

Aescin  zaponiega obrzękom pourazowym i pooperacyjnym (zwłaszcza w chirurgii narządu ruchu), duzych krwiaków pourazowych oraz profilaktycznie na występowanie krwiaków pooperacyjnych, schorzenia żył kończyn dolnych u osób z niewydolnością układu krążenia (lek ułatwia opróżnianie żylaków na drodze zatrzymywania  przesiękania limfy i poprawy krążenia limfatyczno - włośniczkowego), bóle kręgosłupa u chorych z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych szyjnego odcinka kręgosłupa.

Działanie

Aescin  ma  działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.Zabezpiecza  ścianę naczyń. Poprzez zatrzymujący  wpływ na proces transkapilarnego przesiękania, uszczelnia ściany naczyń włosowatych oraz wpływa na ich przepuszczalność. Ma dobrą skuteczność w likwidowaniu  obrzęków pooperacyjnych, zmniejszając zarazem odczyn zapalny poprzez hamowanie fazy zapalenia wysiękowego. Aescin działa na szybsze wchłanianie rozległych krwiaków pourazowych oraz zmniejsza ryzyko  ich pojawienia się w okresie pooperacyjnym.

Aescin  zmniejszając przesiąkanie limfy, zamyka śródbłonek kapilarów i wpływa korzystnie na krążenie żylno-limfatyczne wpływając na  opróżnianie żylaków u chorych ze schorzeniami w obrębie żył kończyn dolnych i niewydolnością krążenia.

Dawkowanie

Zalecana dawka; 2 tabletki 3 razy na dobę. Polecane  jest zazywanie leku po jedzeniu  i popijanie większą ilością płynów.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na substancję czynną lub jakikolwiek z pozostałych składników leku Aescin, 

ciężka niewydolność nerek,

u kobiet podczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Jak każdy lek, Aescin może wywoływać działania niepożądane, chociaż nie u każdego one występują. 

Niezbyt często (u 1 do 10 pacjentów na 100): zaburzenia czynności przewodu pokarmowego. 

Bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10000 pacjentó): reakcje uczuleniowe , w tym pokrzywka. W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości, należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Aescin
Aescin opinie
Aescin ulotka
Aescin skład
Aescin dawkowanie
Aescin przeciwwskazania
Aescin cena
Aescin zamienniki
Aescin zamiennik
Aescin odpowiednik
Aescin tańszy zamiennik
Aescin czy działa
Aescin tabletki
krążenie żylne krwiaki zapobieganie krwiakom żylaki wspomaganie żył obrzęki spuchnięte nogi
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Aescin

Dodano: 26 Kwiecień 2016
Autor: Aldona
Ocena:
Rzeczywiście zastosowanie Aescin pomaga chyba w eliminacji problemu krwiaków pooperacyjnych. Szkoda, że preparat ma tak wysoką cenę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aescin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach