41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Acular

AcularAcular
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 23.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Acular

Krople stosowane w profilaktyce i leczeniu stanu zapalnego w obrębie gałki ocznej, występującego w następstwie chirurgicznego usunięcia zaćmy.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Należy unikać kontaktu leku z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym nałożeniem.   Butelkę należy wyrzucić po 28 dni ach od jej otwarcia, nawet jeżeli zawartość nie została do końca zużyta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: podrażnienie oka (w tym uczucie pieczenia), ból oka (w tym uczucie kłucia). Często: powierzchniowe zapalenie rogówki, obrzęk oka i/lub powieki, świąd oka, przekrwienie spojówek, zakażenie oka, stan zapalny oka, nadwrażliwość, w tym miejscowe reakcje alergiczne. Niezbyt często: ból głowy, owrzodzenie rogówki. niewyraźne i/lub ograniczone widzenie, suchość oka, łzawienie, zapalenie tęczówki.   Lek może powodować przemijające pogorszenie widzenia. Jeśli objaw ten wystąpi, nie wolno prowadzić pojazdów ani używać żadnych narzędzi i obsługiwać żadnych maszyn, dopóki nie powróci ostre widzenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na uczulenie na ketorolak, chlorek benzalkoniowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, skłonność do krwawień, astmę.   Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. W przypadku stosowania leku Acular jednocześnie z innymi lekami podawanymi miejscowo do oka,należy odczekać przynajmniej 5 minut między podaniem każdego leku.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Acular w okresie ciąży. Leku Acular nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

opinia Acular
opinie Acular
Acular kto stosował
ulotka Acular
skład Acular
dawkowanie Acular
przeciwwskazania Acular
cena Acular
Acular zamienniki
Acular zamiennik
Acular odpowiednik
Acular tańszy zamiennik
Acular czy działa
krople do oczu oko stan zapalny zaćma po operacji zaćmy krople po operacji oczu okulista choroby oczu ślepota stan zapalny gałki ocznej stan zapalny oczu zapalenie oka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Acular

Dodano: 25 Maj 2015
Autor: Mama Muminka
Ocena:
Po usunięciu zaćmy pojawił się stan zapalny i nie miałam wyjścia - trzeba było zakrapiać ten lek. Pomógł, ale a kroplami do oczu nie przepadam.
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2015
Autor: ZofiaPol
Ocena:
wreszcie po ośmiomiesięcznym oczekiwaniu przeszłam operację usunięcia zaćmy, lekarz ostrzegał, ze może pojawić się pooperacyjny stan zapalny, i przepisał mi krople, które szybko przyniosły ulgę, jednak ich aplikacja, wcale nie była łatwa.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acular

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach