41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Activon tube

Activon tube miód manuka na rany 25gActivon tube miód manuka na rany 25g
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Postać: krem
Cena: 15.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Activon tube

Activon tube miód manuka na rany 25g


Preparat działa leczniczo na rany, ma właściwości antybakteryjne.

Działanie
Umożliwia usunięcie tkanek martwiczych oraz wzrost nowej tkanki. Ponadto niweluje nieprzyjemny zapach wydobywający się z rany. Utrzymuje wilgotność w okolicach rany umożliwiając szybsze jej gojenie. Ma działanie antybakteryjne, odprowadza nadmiar wody zapobiehając maceracji brzegów rany i nadmiernemu gromadzeniu się aktywnych substancji w środowisku rany. Jednocześnie pobudza procesy jej autolitycznego oczyszczania i wstrzymuje wzrost bakteryjny. 

Wskazania
Preparat zalecany jest na każdy rodzaj rany. Przede wszystkim wskazany rany martwicze i rany o nieprzyjemnym zapachu, w tym również na: owrzodzenia kończyn, odleżyny, rany chirurgiczne, oparzenia, oraz przeszczepy miejscowe.

Stosowanie
Nałożyć środek bezpośrednio na ranę lub użyć w połączeniu z Activon Tulle lub Algivon aby zwiększyć koncentrację miodu. Ranę można pokryć dodatkowym opatrunkiem według uznania, stosując na przykład chłonny kompres lub folię poliuretanową. Tubka może być wykorzystana tylko u jednego pacjenta. Wyorzystać w ciągu 4 dni od otworzenia tubki.

Uwagi
Produkt zawiera glukozę. Zaleca się monitorowanie poziomu cukru u pacjentów z cukrzycą. Nie stosować u pacjentów uczulonych na jad pszczoły. Po aplikacji miodu może wystapić ból, w zależności od wrażliwości rany może stać się niezbędne zastosowanie leku przeciwbólowego. W przypadku nieustępującego bólu zaleca sie zaprzestanie stosowania oraz przemycie rany roztworem soli fizjologicznej.

Activon tube opinia
Activon tube opinie
Activon tube ulotka
Activon tube skład
Activon tube dawkowanie
Activon tube przeciwwskazania
Activon tube cena
Activon tube zamienniki
Activon tube zamiennik
Activon tube odpowiednik
Activon tube tańszy zamiennik
Activon tube czy działa
rany skóry maść na rany skóry co na rany skóry jak dbać o rany skóry czym smarować rany skóry powierzchniowe rany skóry miód na rany skóry preparat antybakteryjny na rany skóry
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Activon tube

Dodano: 17 Październik 2015
Autor: Izabela
Ocena:
Moja mama długo leżała w szpitalu i stosowaliśmy wtedy activon tube maść przeciw odleżynom. Była dostępna w szpitalnej aptece. Jeśli chodzi o jej działanie to wydaje mi się, że pomagała w niewielkim stopniu.
Odpowiedź
Dodano: 26 Lipiec 2015
Autor: Małgorzata z Ostrowca
Ocena:
Smarowałam nim odleżyny u ojca. Trochę mało wydajny, ale ma dobre działanie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Activon tube

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach