44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Activelle

ActivelleActivelle
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 26.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 1 mg + 0,5 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Estradiolum + Norethisteronum
Działanie: hormonalna terapia zastępcza
Ulotka:

Opis i skład produktu Activelle

Lek to hormonalna terapia zastępcza ( HTZ) u pacjentek, u których od ustania miesiączkowania upłynął więcej niż rok. Zapobieganie osteoporozie u kobiet w okresie menopauzy.

Dawkowanie:

Doustnie, według zaleceń lekarza. Lek najlepiej przyjmować codziennie o tej samej porze.   Uwaga! Przed planowanym dłuższym unieruchomieniem (4-6 tygodni) wskazane jest przerwanie terapii.

Możliwe skutki uboczne:

Napięcie gruczołów sutkowych, plamienie z dróg rodnych, rzadko ból i zawroty głowy, nudności, obrzęki. Może wzrosnąć ryzyka wystąpienia zaburzeń zakrzepowo-zatorowych oraz nowotworów śluzówki macicy i sutka. Podczas stosowania leku należy więc okresowo przeprowadzać badania kontrolne, szczególnie narządu rodnego i piersi.   Lek stosowany zgodnie z zalecaniami nie powinien ujemnie wpływać na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia wątroby, nowotwory śluzówki macicy lub sutka, chorobę zakrzepowo-zatorową, choroby krwi, krwawienia z dróg rodnych o niewyjaśnionej przyczynie, czynną lub niedawno przebytą chorobę, której istotą są procesy zatorowo- zakrzepowe tętnic (np. dławica piersiowa, zawał mięśnia sercowego), nadciśnienie, cukrzycę, kamicę żółciową, migrenę lub nasilone bóle głowy, toczeń rumieniowaty, hiperplazaja endometrium, padaczkę, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz leki zawierające barbiturany, karbamazepinę, fenytoinę, rifampicynę, ketokonazol, rytonawir, nelfinawir, preparaty dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji.

opinia Activelle
opinie Activelle
ulotka Activelle
skład Activelle
dawkowanie Activelle
przeciwwskazania Activelle
cena Activelle
Activelle zamienniki
Activelle zamiennik
Activelle odpowiednik
Activelle tańszy zamiennik
Activelle czy działa
miesiączkowanie menopauza przekwitanie hormony HTZ hormonalna terapia zastępcza ustanie miesiączkowania ginekolog leki hormonalne leki na menopauze leczenie przekwitania kobieta starość
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Activelle

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Legutka
Ocena:
Niedawno skończyłam 60 lat i mój zegar biologiczny powoli kończy swój bieg, wiedziałam, że to menopauza, więc poszłam do lekarza, który przepisał, mi ten lek, aby zapobiec powstaniu osteoporozy,która w tym okresie jest bardzo częsta, stosuje regularnie i póki co nic się nie dzieje
Odpowiedź

Dodaj opinię o Activelle

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach