45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Actaven

ActavenActaven
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 109.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, kapsułki miękkie, 60 szt, 20 mg, kapsułki miękkie, 60 szt, 20 mg, kapsułki miękkie, 90 szt, 20 mg, kapsułki miękkie, 30 szt, 10 mg, kapsułki miękkie, 30 szt
Działanie: zmniejsza rogowacenie
Ulotka:

Opis i skład produktu Actaven

Lek stosowany w cięzkich postaciach trądziku pospolitego opornych na leczenie działającymi ogólnie lekami przeciwbakteryjnymi oraz lekami stosowanymi miejscowo.

Dawkowanie:

Doustnie, podczas posiłku. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kuracja trwa zwykle przez 16 do 24 tygodni. Uwaga! W czasie leczenia należy unikać nadmiaru słońca i nie używać lamp słonecznych i łóżek opalających. Skóra  może stać się bardziej wrażliwa na światło słoneczne. Przed wyjściem na słońce należy zastosować na skórę preparaty zawierające filtry o dużej wartości współczynnika ochrony przed światłem (SPF 15 lub większe). Nie należy stosować żadnych zabiegów kosmetycznych na skórę. Lek Actaven może powodować większą skłonność skóry do uszkodzeń. Nie należy stosować żadnej depilacji woskiem (do usuwania owłosienia), zabiegów dermabrazji lub leczenia laserem (usuwające zrogowaciałą skórę lub blizny) w okresie leczenia i co najmniej przez 6 miesięcy po jej zakończeniu. Mogłoby to spowodować bliznowacenie, podrażnienie skóry lub rzadko zmiany koloru skóry. Oczy mogą stać się suche, może wystąpić zmętnienie i zapalenie rogówki. Wysuszonym oczom może pomóc aplikacja nawilżającej maści do oczu lub preparatu zastępującego łzy. Może wystąpić nietolerancja szkieł kontaktowych, co może wymagać noszenia okularów podczas leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: niedokrwistość, większa skłonność do zakażeń, tworzenia się siniaków, krwawienia i łatwiejszego tworzenia się skrzepów krwi, sucha skóra, zaczerwieniona i wrażliwa skóra, lokalne złuszczanie się skóry, świąd, suchość i podrażnienie oczu, zapalenie skóry, ust, oczu i (lub) powiek, zwiększenie aktywność enzymów wątrobowych, ból stawów, mięśni i pleców, zwiększenie stężenia tłuszczów we krwi i zmniejszenie stężenia lipoprotein o dużej gęstości. Często: ból głowy, suchość w nosie, krwawienie z nosa, ból lub zapalenie gardła lub błony śluzowej nosa, mała liczba białych krwinek, podwyższone stężenie cholesterolu we krwi, zwiększone stężenie glukozy we krwi, krew lub białko w moczu. Rzadko: poważne reakcje alergiczne, depresja, pogłębienie depresji, skłonność do agresji, niepokój, zaburzenia nastroju, łysienie. Bardzo rzadko: objawy psychozy, zakażenia bakteryjne, choroby węzłów chłonnych, cukrzyca, skaza moczanowa, zapalenie wątroby, wysokie ciśnienie w jamie czaszki z objawami takimi, jak: ból głowy, nudności, zaburzenia widzenia i obrzęk tarczy nerwu wzrokowego, drgawki, senność, zawroty głowy, nudności, zmęczenie, zaburzenie widzenia, ślepota barw, zaćma, nietolerancja szkieł kontaktowych, zmętnienie rogówki, osłabienie widzenia w nocy, zwiększenie nadwrażliwości na światło, co może wymagać noszenia okularów przeciwsłonecznych w celu ochrony oczu przed jasnym światłem słonecznym, zapalenie rogówki, światłowstręt, zaburzenia widzenia, zaburzenia słyszenia, zapalenie naczyń, chrypka, astma, suchość w gardle, ciężki ból brzucha z lub bez krwawej biegunki spowodowanej zapaleniem jelita, zapalenie trzustki, pogorszenie trądziku, zaczerwienienie skóry (zwłaszcza na twarzy), osutka, zaburzenia dotyczące włosów, zwiększenie owłosienia skóry, zakażenia bakteryjne paznokci, zmiany na paznokciach, odbarwienie skóry, ropne wykwity, nasilone pocenie się, zapalenie stawów, choroby kości, ostre zapalenie nerek, uszkodzenie tkanki mięśniowej. W czasie terapii może dojść do pogorszenia widzenia nocą. Takie zaburzenia widzenia mogą pojawić się nagle. W rzadkich przypadkach utrzymują się one po zakończeniu terapii. Bardzo rzadko donoszono o senności i zawrotach głowy. Należy więc zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na izotretinoinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, niewydolność wątroby, znacznie zwiększone stężenie lipidów we krwi, nadmiar witaminy A w organizmie, zespół suchego oka, depresję. Gdy przyjmujesz preparaty zawierające witaminę A, tetracykliny. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz , że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku podczas ciąży i w okresie karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji przez 1 miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, podczas leczenia i 1 miesiąc po jego zakończeniu. Preparat można stosować u kobiet w wieku rozrodczym jedynie po upewnieniu się, że pacjentka nie jest w ciąży (ujemny test ciążowy przed rozpoczęciem leczenia). Testy ciążowe wykonuje się przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie jego trwania oraz po 5 tygodniach od zakończenia. Preparatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

ulotka Actaven
skład Actaven
dawkowanie Actaven
przeciwwskazania Actaven
cena Actaven
Actaven zamienniki
Actaven zamiennik
Actaven odpowiednik
Actaven tańszy zamiennik
Actaven czy działa
opinie Actaven
nic nie działa na trądzik najlepszy na trądzik chora skóra trądzik oporny na leczenie leki przeciwbakteryjne pomoc w trądziku walka z trądzikiem depresja po lekach trądzik pryszcze krosty dermatologia choroby skóry skóra
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze maści na blizny po trądziku - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Actaven

Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Guszczynka
Ocena:
Mój trądzik to moja zmora, stosowałam już wiele leków na receptę, przepisywanych przez różnych lekarzy, ale dopiero po zastosowaniu tego pojawiła się nadzieja, że uda mi się zwalczyć mój problem. Moja kuracja trwa 7 tygodni, ale już widzę znaczącą poprawę, poczekam do końca leczenia, a może uda mi się pokonać trądzik
Odpowiedź

Dodaj opinię o Actaven

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach