45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Acnelec

AcnelecAcnelec
(10 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krem żel
Cena: 25.53 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,1% (1 mg/g), żel, 30 g, 0,1% (1 mg/g), krem, 30 g
Działanie: zmniejsza tworzenie się zaskórników
Ulotka:

Opis i skład produktu Acnelec

Leczenie trądziku pospolitego - łagodnego lub średnio nasilonego, trądziku zaskórnikowego, trądziku grudkowo - krostkowego.

Dawkowanie:

Miejscowo na skórę, według zaleceń lekarza.  Należy nakładać małą ilość leku na zmienioną chorobowo skórę, z wyjątkiem okolic oczu i ust oraz fałdów nosowo-policzkowych, l0-15 minut po umyciu i osuszeniu skóry ręcznikiem. Po nałożeniu leku należy dokładnie umyć ręce. Uwaga! Nie stosować na skórę uszkodzoną (np. skaleczoną lub zadrapaną), opaloną lub ze zmianami innymi niż trądzikowe. Należy chronić usta, oczy i błony śluzowe przed kontaktem z lekiem. W razie przypadkowego kontaktu leku z ustami, oczami lub błonami śluzowymi, należy natychmiast przemyć je dużą ilością wody. Należy unikać ekspozycji na silne światło słoneczne i sztuczne promieniowanie UV. Zaleca się stosowanie filtrów ochronnych i osłanianie leczonego miejsca ubraniem. Nie należy stosować kosmetyków zalecanych do pielęgnacji skóry trądzikowej lub o działaniu ściągającym.

Możliwe skutki uboczne:

Często: sucha skóra, podrażnienie skóry, uczucie pieczenia skóry, zaczerwienienie skóry. Niezbyt często: miejscowe reakcje skórne (kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk z podrażnienia), uczucie dyskomfortu skóry, oparzenie słoneczne, swędzenie, łuszczenie się skóry, trądzik. Ponadto może wystąpić: ból skóry, obrzęk skóry, podrażnienie powiek, zaczerwienie, swędzenie lub obrzęk powiek. .

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na adapalen lub którykolwiek z pozostałych składników leku Acnelec, ciężką postać trądziku pospolitego lub trądzik obejmujący dużą powierzchnię skóry. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Leku Acnelec,nie należy stosować jednocześnie z lekami o podobnym mechanizmie działania i z lekami stosowanymi na skórę, które zawierają retynoidy. W razie równoczesnego stosowania innych leków przeciwtrądzikowych (erytromycyny 4%, fosforanu klindamycyny l%, nadtlenku benzoilu l0%) należy stosować je rano, a Acnelec wieczorem. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.  Leku Acnelec nie należy stosować w okresie ciąży. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w czasie karmienia piersią, aby uniknąć narażenia dziecka na kontakt z lekiem nie należy nanosić leku Acnelec na klatkę piersiową.

Acnelec zamiennik
Acnelec odpowiednik
Acnelec tańszy zamiennik
Acnelec czy działa
opinia Acnelec
Acnelec czy skuteczny
opinie Acnelec
ulotka Acnelec
skład Acnelec
dawkowanie Acnelec
przeciwwskazania Acnelec
cena Acnelec
Acnelec zamienniki
trądzik leczenie pryszcze dermatologia choroby skóry łuszczenie się skóry trądzik młodzieńczy tłusta skóra leki na trądzik wągry choroby dojrzewania dojrzewanie trądzik pospolity
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze maści na blizny po trądziku - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Acnelec

Dodano: 21 Sierpień 2016
Autor: Strapiona
Ocena:
Ja stosuję Acnelec po umyciu twarzy ale najpierw kłade krem nawilzajacy i po 2 miesiącach ani śladu trądziku ani wysuszeń :) Polecam
Odpowiedź
Dodano: 14 Lipiec 2016
Autor: Sonia
Ocena:
Stosuje ten lek przy leczeniu trądziku w nietypowym miejscu bo w okolicach nadgarstka, stosuje dodatkowo lek z 15% zawartością mocznika, ale uważam, że ten preparat zaprzepaszcza to, co leczy sam Acnalec. Jestem ogólnie zadowolona, ale nadal czekam na efekt końcowy kuracji.
Odpowiedź
Dodano: 05 Kwiecień 2016
Autor: Klaudia
Ocena:
U mnie na początku zastosowania Acnelec bardzo przesuszył skórę, ale z czasem zaczął pomagać i byłam nawet zadowolona z niego.
Odpowiedź
Dodano: 18 Luty 2016
Autor: Dagmara, 23
Ocena:
Stosowałam acnelec krem na trądzik, działanie pozytywnie działające, objawy złagodniały, mam nadzieję, że dalsze leczenie przyniesie wymierne efekty.
Odpowiedź
Dodano: 04 Styczeń 2016
Autor: Emilia
Ocena:
Stosuje Acnelec wieczorem. Po umyciu i wyschnięciu twarzy najpierw Clenacne a później Acnelec. Przez pierwsze 3 miesiące bardzo mi pomógł. Efekty były bardzo widoczne. Cera ładniejsza, trądziku nie było widać. Obecnie jednak efekty są gorsze. Nie wiem czy to zależy od tego że skóra się przyzwyczaiła, czy jest inny powód. Mam pewne krostki na twarzy które mimo stosowania tych żeli się nie goją. I trądzik na twarzy cały czas jest. Chyba muszę wybrać się do mojego dermatologa po zmianę żelu. Zauważyłam też że po dłuższym stosowaniu ( przez pierwsze 3 miesiące tego nie było) wysusza skórę, zaczęła mi schodzić skóra z podbródka. Dobrze jest zastosować kilka minut po wchłonięciu jakiś krem aby sam żel nie wysuszał skóry.
Odpowiedź
Dodano: 07 Grudzień 2015
Autor: Becia, 28
Ocena:
Stosowałam ten lek w postaci kremu, acnelec działanie ma bardzo dobre, dermatolog zalecił mi go przy trądziku jakimś tam nie wiem dokładnie jakim, ale wiem że dał rade i jestem zadowolona.
Odpowiedź
Dodano: 03 Grudzień 2015
Autor: Bogusia
Ocena:
Ja stosowałam lek Acnelec na recepte do leczenia trądziku pospolitego i byłam zadowolona z efektów tej kuracji.
Odpowiedź
Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Fredzia
Ocena:
Stosowałam, lek przepisał mi dermatolog, ale tylko w niewielkim stopniu mi pomógł, tylko na chwilę wysuszył krostki, ale potem znów się rozwinęły, po kuracji lekarz pisał mi nowy lek i teraz poprawa jest widoczna
Odpowiedź
Dodano: 15 Listopad 2015
Autor: kate
moglabys podac nazwe , z gory dzieki
Odpowiedź
Dodano: 03 Grudzień 2015
Autor: Fredzia
Nie jestem pewna, bo to jakiś czas temu było, ale lek nazywał się chyba Doksycyklina, albo miał ją w składzie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acnelec

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach