45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Acitren

AcitrenAcitren
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki twarde
Cena: 167.27 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 25 mg, kapsułki twarde, 100 szt, 10 mg, kapsułki twarde, 30 szt, 10 mg, kapsułki twarde, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acitretinum
Działanie: przeciwłuszczycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Acitren

 

Lek stosowany w leczeniu rozległych i ciężkich postaci różnych chorób skóry spowodowanych zaburzeniami zewnętrznej warstwy skóry (naskórka), takich jak łuszczyca, wraz z suchą, łuszczącą się, woskowatą wysypką. Leczenie szczególnych chorób skóry charakteryzujących się suchymi łuskami powstałymi w wyniku zaburzeń rogowacenia (rybia łuska, proces organiczny polegający na odkładaniu się keratyny w komórkach nabłonka i rogowaceniu komórek, jak w przypadku paznokci i włosów) oraz podobnych zaburzeń charakteryzujących się wysypką, złuszczaniem się lub niewielkimi grudkami na skórze i błonach śluzowych (liszaj płaski).

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy przyjmować ściśle według zaleceń lekarza. Lek należy przyjmować podczas posiłku lub popijając mlekiem. Kapsułki należy połykać w całości. Uwaga! W trakcie leczenia lekiem Acitren nie należy spożywać alkoholu, ponieważ alkohol powoduje nasilenie działań niepożądanych. Jeśli nosisz szkła kontaktowe na czas trwania leczenia należy zrezygnować z ich noszenia. Lek Acitren powoduje wysuszenie oczu, dlatego przez cały czas trwania leczenia należy nosić okulary. Lek Acitren może nasilać działanie promieni UV na skórę. W takim wypadku należy unikać opalania się i nie korzystać z solarium. Przed wyjściem na słońce należy stosować krem z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym. Przyjmujący lek Acitren nie należy oddawać krwi w trakcie leczenia i przez rok po jego zakończeniu.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo częste: suchość skóry i błon śluzowych, suchość i stan zapalny warg, suchość błon śluzowych nosa, łuszczenie się skóry, zwłaszcza na wewnętrznej stronie dłoni i podeszwach stóp, stan zapalny błon śluzowych nosa, krwawienia z nosa, łuszczenie się i ścieńczenie skóry połączone ze zwiększoną wrażliwością, zaczerwienienie skóry, świąd, uczucie pieczenia, uczucie lepkiej skóry, stan zapalny skóry, łysienie, obrzęk i bolesność okolic paznokcia, osłabienie paznokci, zapalenie spojówek, uczucie pragnienia, uczucie zimna. Częste: pęknięcia skóry, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł związane z zaburzeniami smaku, powstawanie pęcherzyków na skórze, przebarwienia skóry i zaburzenia pigmentacji włosów, zmiany w tempie wzrostu włosa i w strukturze włosa, zaburzenia dotyczące oczu i widzenia, takie jak wysychanie spojówek, niewyraźne widzenie, pogorszenie widzenia w nocy (noszenie szkieł kontaktowych może stać się niemożliwe; z tego powodu w trakcie leczenia lekiem Acitren należy nosić okulary). Niezbyt częste: bóle mięśni, stawów i kości (po długotrwałym leczeniu lekiem Acitren mogą nastąpić zmiany w układzie kostnym i zwapnienie tkanek miękkich (ścięgien i więzadeł), zwiększone zatrzymywanie wody w organizmie (obrzęk),uczucie gorąca,zaburzenia smaku, bóle głowy. Rzadkie: zwiększona wrażliwość skóry na światło, na skutek której może wystąpić oparzenie słoneczne po krótkiej ekspozycji na światło słoneczne, zapalenie lub owrzodzenie rogówki, objawy ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, zaburzenia trawienia), zapalenie wątroby i żółtaczka, zwiększenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego - objawy mogą obejmować bardzo silny ból głowy, nudności, wymioty i niewyraźne widzenie (w przypadku wystąpienia tych objawów należy natychmiast zaprzestać przyjmowania leku i skontaktować się z lekarzem). W trakcie leczenia może nastąpić pogorszenie widzenia w nocy. Może to nastąpić nagle. W rzadkich przypadkach zaburzenia widzenia utrzymywały się po zakończeniu leczenia. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w nocy albo w tunelu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną, inne leki z grupy retinoidów lub którąkolwiek substancję pomocniczą, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, wysoki poziom tłuszczów lub cholesterolu we krwi, cukrzycę. Gdy przyjmujesz inne leki. Lek Acitren może nasilać działanie fenytoiny (leku stosowanego w leczeniu padaczki). Konieczna może być modyfikacja dawki fenytoiny. Leku Acitren nie należy przyjmować jednocześnie z następującymi lekami: antybiotykami z grupy tetracyklin, ponieważ może to powodować zwiększenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego; metotreksatem (lekiem stosowanym w leczeniu nowotworów, łuszczycy i chorób reumatycznych), ponieważ jednoczesne stosowanie tych leków może powodować zapalenie wątroby; tzw. minipigułką (jednoskładnikową tabletką antykoncepcyjną zawierającą małą dawkę progesteronu), ponieważ lek Acitren może osłabiać jej działanie antykoncepcyjne; lekami zawierającymi witaminę A lub suplementami witaminy A o dużej zawartości witaminy A (powyżej 5000 j.m. na dobę); innymi lekami z grupy retinoidów, takimi jak izotretynoina. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku u kobiet w ciąży i w wieku rozrodczym jest bezwzględnie przeciwwskazane. Kobiety w wieku rozrodczym powinny skutecznie zapobiegać ciąży podczas kuracji i przez 2 lata od zakończenia leczenia. Stosowanie leku Acitren jest przeciwwskazane w okresie karmienia piersią, ponieważ acytretyna przenika do mleka matki i może szkodzić dziecku.

cena Acitren
Acitren zamienniki
Acitren zamiennik
Acitren odpowiednik
Acitren tańszy zamiennik
Acitren czy działa
opinia Acitren
Acitren skuteczny
Acitren kto stosował
opinie Acitren
ulotka Acitren
skład Acitren
dawkowanie Acitren
przeciwwskazania Acitren
wysypka rogowacenie naskórka złuszczanie naskórka sucha skóra rybia łuska dermatolog dermatologia choroby skóry rozległe i ciężnie choroby skóry łuszczyca leczenie łuszcycy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze oleje macadamia - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Acitren

Dodano: 07 Grudzień 2016
Autor: pll
Ocena:
Aciten to jedna wielka porażka. Żadnego efektu leczenia a ile skutków ubocznych tyle że ciężko zliczyć na palcach u jednej ręki. Po pierwsze: suche, pękające usta, wypadające włosy, schodząca skóra, lanie wody z krost, ropienie krost, czerwienienie i swędzenie a nawet pieszenie krost, ból nie miłosierny. Odradzam każdemu kożystanie z tego leku
Odpowiedź
Dodano: 25 Maj 2015
Autor: Meksyk
Ocena:
Mnie nie zachwycił. Cena kosmiczna, spodziewałabym się po niej szybszych i trwalszych efektów. Jako doraźna pomoc nie jest zły. Producent w ogóle mi nie znany.
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Trojanka
Ocena:
Zgadzam się poprzedniczką lek dobrze się sprawdza, przynosi ulgę i redukuje powstałe zmiany, zmagam się z tą chorobą już dłuższy czas i stosowałam niejeden lek, ale prawdziwe ukojenie przyszło dopiero po Acitrenie.
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Zatroskana Mama
Ocena:
Mój synek cierpi na atopowe zapalenie skóry. Grudki i plamy na skórze pojawiają się zawsze na jego klatce piersiowej. Walczymy z tym od dawna, lecz dopiero teraz lekarz poradził nam stosowanie Acitrenu, który przyniósł synkowi dużą ulgę. Plamy się zmniejszyły, wyblakły. Jest nadzieja, że całkiem pokonamy tę chorobę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acitren

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach