45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Acetylcysteine Sandoz (ACC)

Acetylcysteine Sandoz (ACC)Acetylcysteine Sandoz (ACC)
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 23.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje, 300 mg / 3 ml, 5 ampułek
Działanie: rozrzedza zalegającą wydzielinę
Ulotka:

Opis i skład produktu Acetylcysteine Sandoz (ACC)

Choroby dróg oddechowych, którym towarzyszy obfita i lepka wydzielina drzewa oskrzelowego. Zapalenie zatok przynosowych i ucha środkowego. Ponadto w przypadkach zatrucia paracetamolem.

Dawkowanie:

Dożylnie, dooskrzelowo lub w postaci inhalacji. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Nie stosować przed snem ze względu na utrudnione odkrztuszanie rozrzedzonej wydzieliny podczas snu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne. Rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zgaga, nudności, wymioty, biegunka), reakcje alergiczne, pokrzywka, skurcz oskrzeli, przyśpieszone bicie serca, spadek ciśnienia krwi. Bardzo rzadko niedokrwistość, krwotok.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na acetylocysteinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, czynną chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaostrzenie astmy oskrzelowej, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.   Gdy przyjmujesz nitroglicerynę i/lub inne azotany, półsyntetyczne penicyliny, tetracykliny, cefalosporyny i amnioglikozydy (acetylocysteina może osłabiać działanie tych leków, dlatego zaleca się zachowanie co najmniej 2 godzinnego odstępu podczas terapii skojarzonej tymi lekami), leki przeciwkaszlowe (leki te osłabiają odruch kaszlowy i mogą utrudniać odkruszanie rozrzedzonej przez acetylocysteinę wydzieliny). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej koniczności.

skład Acetylcysteine Sandoz (ACC)
ulotka Acetylcysteine Sandoz (ACC)
dawkowanie Acetylcysteine Sandoz (ACC)
przeciwwskazania Acetylcysteine Sandoz (ACC)
cena Acetylcysteine Sandoz (ACC)
Acetylcysteine Sandoz (ACC) zamienniki
Acetylcysteine Sandoz (ACC) zamiennik
Acetylcysteine Sandoz (ACC) odpowiednik
Acetylcysteine Sandoz (ACC) tańszy zamiennik
Acetylcysteine Sandoz (ACC) czy działa
opinie Acetylcysteine Sandoz (ACC)
choroby dróg oddechowych wydzielina z oskrzeli kaszel suchy mokry ucho ból ucha zapalenie ucha środkowego lek na zatoki uporczywy kaszel ból zatok kaszel zatoki zapalenie zatok zapalenie zatok przynosowych płuca
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty na rozstępy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Acetylcysteine Sandoz (ACC)

Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Ula
Ocena:
Zapalenie ucha, ten problem towarzyszy mi od dziecka, kiedy tylko zmienia się pogoda,mam problem z uszami, a ból jest nie do zniesienia, tylko ten jedyny lek jest mi zawsze w stanie pomóc.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acetylcysteine Sandoz (ACC)

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach