40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Acatarick Allergy

Acatarick Allergy, 10 mg, 10 tabletekAcatarick Allergy, 10 mg, 10 tabletek
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: CHANELLE MEDICAL LTD
Postać: tabletki powlekane
Cena: 12.35 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii doustne

Opis i skład produktu Acatarick Allergy

Acatarick Allergy, 10 mg, 10 tabletek

To lek przeciwhistaminowy wykazujący działanie  przeciwalergiczne.

Skład:

Substancja czynna: cetyryzyna.

Właściwości:

Acatarick Allergy bazuje na działaniu cetyryzyny, pochodnej hydroksyzyny, która wykazuje właściwości przeciwhistaminowe i przeciwalergiczne. Cetyryzyna blokuje działanie histaminy, która jest odpowiedzialna za objawy alergiczne, jak: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk czy świąd błon śluzowych, zaczerwienienie i łzawienie oczu, odczyny skórne.

Przeznaczenie:

Do stosowania w celu łagodzenia objawów przewlekłego lub sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej w obrębie oczu i nosa oraz symptomów przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. Lek odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w razie uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik preparatu, hydroksyzynę lub na pochodne piperazyny, u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, dzieci do 6 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Lek zawiera laktozę: osoby z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy–galaktozy nie powinny stosować tego preparatu. 

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku mogą wystąpić: bóle i zawroty głowy, pobudzenie, zmęczenie, senność, uczucie mrowienia (parestezje), zachowania agresywne, stany splątania, depresja, omamy, bezsenność, drgawki, zaburzenia ruchowe, osłabienie, złe samopoczucie, nudności, biegunka, ból brzucha, zwiększenie masy ciała, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie gardła, obrzęki, zwiększenie częstotliwości rytmu serca (tachykardia), zaburzenia czynności wątroby, reakcje nadwrażliwości (świąd, wysypka, pokrzywka). Bardzo rzadko: małopłytkowość, zaburzenia smaku, omdlenia, drżenia, dyskinezy, tiki, dystonia, zaburzenia akomodacji oka, niewyraźne widzenie, rotacja gałek ocznych, trudności w oddawaniu moczu, mimowolne oddawanie moczu, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, ust, języka, gardła, krtani w sporadycznych przypadkach mogący powodować zwężenie dróg oddechowych, utrudniać oddychanie i zagrażać życiu), reakcje anafilaktyczne (ciężkie reakcje nadwrażliwości mogące stanowić zagrożenie życia, w tym możliwe trudności oddechowe, niedociśnienie tętnicze, wstrząs anafilaktyczny).

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież po 12 roku życia: spożywać 1 tabletkę 10 mg. raz dziennie.

Dzieci w wieku 6–12 lat: spożywać 0,5 tabletki 10 mg. 2 razy dziennie. Połykać, popijając wodą.

Acatarick Allergy opinia
Acatarick Allergy opinie
Acatarick Allergy ulotka
Acatarick Allergy skład
Acatarick Allergy dawkowanie
Acatarick Allergy przeciwwskazania
Acatarick Allergy cena
Acatarick Allergy zamienniki
Acatarick Allergy zamiennik
Acatarick Allergy odpowiednik
Acatarick Allergy tańszy zamiennik
Acatarick Allergy czy działa
alergia objawy alergii katar alergiczny alergiczne zapalenie spojówek pokrzywka idiopatyczna przeciwalergiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Acatarick Allergy

Dodano: 01 Luty 2016
Autor: Magda
Ocena:
Jak brałam tabletki Acatarick Allergy, to czułam się po mich strasznie senna i mimo, że pomagały musiałam się z nimi rozstać.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acatarick Allergy

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach