43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Risendros 35

Risendros 35Risendros 35
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 18.46 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 35 mg, tabletki powlekane, 12 szt, 35 mg, tabletki powlekane, 4 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Risedronatum natricum
Działanie: hamuje resorpcję kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Risendros 35

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu osteoporozy pomenopauzalnej u kobiet. Lek obniża ryzyko wystapienia złamań kręgów. Słuzy leczeniu rozpoznanej osteoporozy pomenopauzalnej obniżając ryzyko złamań szyjki kości udowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować w tym samym dniu każdego tygodnia co najmniej 30 minut przed pierwszym w danym dniu posiłkiem. Tabletkę należy połknąć w całości, bez ssania lub rozgryzania. Preparat należy przyjmować w pozycji stojącej, popijając szklanką zwykłej wody. Pacjent przez 30 minut po przyjęciu tabletki nie powinien się kłaść. Uwaga! W przypadku niedoboru wapnia i witaminy D w diecie należy rozważyć przyjmowanie odpowiednich preparatów uzupełniających. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: niestrawność, bóle brzucha, nudności, zaparcie, biegunka, bóle mięśniowo-kostne, bóle głowy. Niezbyt często: zapalenie przełyku, zapalenie żołądka, zapalenie dwunastnicy, owrzodzenie przełyku, zapalenie tęczówki. Rzadko zapalenie języka, zwężenie przełyku, zmniejszenie stężenia wapnia i fosforanów w surowicy, zmiany w wynikach badań prób czynnościowych wątroby. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na ryzedronianu sodu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, niedobór wapnia w organizmie, zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz preparaty zwierające wapń, magnez, żelazo, glin. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! Jeśli przyjmujesz preparaty zawierające wapń, magnez, żelazo lub glin, musisz zachować co najmniej 2-godzinny odstęp między podaniem preparatu i tych leków (w przeciwnym wypadku zmniejszą one wchłanianie preparatu z przewodu pokarmowego). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Risendros 35 opinia
Risendros 35 opinie
Risendros 35 skład
Risendros 35 cena
Risendros 35 ulotka
Risendros 35 przeciwwskazania
Risendros 35 dawkowanie
Risendros 35 zamienniki
Risendros 35 zamiennik
Risendros 35 odpowiednik
Risendros 35 tańszy zamiennik
Risendros 35 czy działa
złamania kosci u kobiet po menopauzie złamania szyjki kości udowej złamania biodra osteoporoza osteoporoza u kobiet po menopauzie osteoporoza u kobiet złamania kości po menopauzie osteoporoza po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Risendros 35

Dodano: 29 Czerwiec 2018
Autor: ela
Ocena:
2 lata przyjmuję Risendros 35 wyniki gęstości kości minimalnie poprawiły się (dobrze że nie pogorszyły się) ale bóle kości długich-szczególnie przy pogorszeniu pogody- i wzdęcia stanowią niedogodność .Ela55+
Odpowiedź

Dodaj opinię o Risendros 35

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach