43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Resorpate

ResorpateResorpate
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 14.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 35 mg, tabletki powlekane, 4 szt
Działanie: hamuje resorpcję kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Resorpate

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu osteoporozy po menopauzie, osteoporozy u mężczyzn z dużym ryzykiem złamań.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.  Preparat podaje się na 30 minut przed śniadaniem lub napojem ( jeśli nie była to zwykła woda), w pozycji siedzącej, popijając szklanką zwykłej wody. Pokarm, napoje (inne niż zwykła woda) wpływają na wchłanianie leku i nie należy przyjmować ich w tym samym czasie. W zależności od zaleconej przez lekarza dawki, lek przyjmowany jest codziennie lub raz w tygodniu.Tabletek nie należy ssać ani rozgryzać. Przez 30 minut po przyjęciu leku nie należy się kłaść. Osoby, które z różnych względów nie mogą przestrzegać tych zaleceń (np. pacjenci leżący) nie powinny otrzymywać leku. Należy dokładnie przestrzegać tej instrukcji. W przypadku niewystarczającej podaży wapnia i witaminy D3 w diecie, należy rozważyć przyjmowanie odpowiednich preparatów uzupełniających. Po odpowiednim okresie leczenia należy wykonać kontrolne badanie densytometryczne.

Możliwe skutki uboczne:

Często: niestrawność, nudności, ból brzucha, skurcze lub dyskomfort w obrębie żołądka, zaparcia, uczucie pełności, wzdęcia i biegunka, ból w kościach, mięśniach lub stawach, ból głowy. Niezbyt często: zapalenie lub owrzodzenie przełyku powodujące trudności lub ból podczas przełykania, zapalenie żołądka i dwunastnicy, zapalenie tęczówki oka (zaczerwienione, bolące oczy, mogą wystąpić zaburzenia widzenia). Rzadko: zapalenie języka (zaczerwieniony, spuchnięty i może boleć), zwężenie przełyku; nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby. Po wprowadzeniu leku do obrotu obserwowano: wypadanie włosów, zaburzenia wątroby, niektóre przypadki były ciężkie.   Nie zaobserwowano wpływu leku  Resorpate na na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ryzedronian lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku (np. laktozę), obniżony poziom wapnia we krwi, schorzenia nerek, wystąpiły u Ciebie w przeszłości choroby przełyku upośledzające pasaż przełykowy (np. zwężenie). Gdy przyjmujesz inne leki.  Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli przyjmujesz preparaty zawierające wapń, magnez, żelazo lub glin, musisz zachować co najmniej 2-godzinny odstęp między podaniem preparatu i tych leków (w przeciwnym wypadku zmniejszą one wchłanianie preparatu z przewodu pokarmowego). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w okresie ciąży ani karmienia piersią.

Resorpate opinia
Resorpate opinie
Resorpate ulotka
Resorpate skład
Resorpate dawkowanie
Resorpate przeciwwskazania
Resorpate cena
Resorpate zamienniki
Resorpate zamiennik
Resorpate odpowiednik
Resorpate tańszy zamiennik
Resorpate czy działa
ryzyko złamań złamania kości leczenie osteoporozy u mężczyzn menopauza złamania leczenie osteoporozy osteoporoza u mężczyzn złamania kości po menopauzie osteoporoza po menopauzie leczenie złamań
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Resorpate

Dodaj opinię o Resorpate

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach