44 383 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Ibandronic Acid Teva

Ibandronic Acid TevaIbandronic Acid Teva
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 70.34 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 150 mg, tabletki powlekane, 1 szt., 150 mg, tabletki powlekane, 3 szt.
Działanie: zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibandronic Acid Teva

Lek na receptę skuteczny w w leczeczeniu osteoporozy, występującej po menopauzie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek Ibandronic Acid Teva należy przyjmować po upływie co najmniej 6 godzin od spożycia jakiegokolwiek posiłku lub napoju, z wyjątkiem zwykłej wody. Tabletkę leku Ibandronic Acid Teva należy przyjmować rano po wstaniu z łóżka i przed zjedzeniem lub wypiciem czegokolwiek („na pusty żołądek"). Tabletkę należy połknąć popijając pełną szklanką zwykłej wody (co najmniej 180 ml). Nie popijać tabletki wodą mineralną, sokiem owocowym lub jakimkolwiek innym napojem. Tabletkę połykać w całości - nie żuć, nie rozgryzać i nie pozwolić jej rozpuścić się w jamie ustnej. Przez następną godzinę (60 minut) po przyjęciu tabletki nie kłaść się; jeśli nie zachowa się pozycji wyprostowanej (stojącej lub siedzącej), część leku może cofać się do przełyku, nic nie jeść, nic nie pić (z wyjątkiem zwykłej wody, jeśli potrzeba), nie przyjmować żadnych innych leków. Po upływie godziny można przyjąć pierwszy w danym dniu posiłek i napój. Po zjedzeniu można się położyć i przyjąć inne leki, jeśli istnieje taka potrzeba. Uwaga! W przypadku leczenia stomatologicznego lub planowanego chirurgicznego zabiegu stomatologicznego należy poinformować swojego lekarza stomatologa o stosowaniu leku Ibandronic Acid Teva.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból głowy, zgaga, ból brzucha, niestrawność, nudności, biegunka lub zaparcia, wysypka, bóle lub sztywność mięśni, stawów lub pleców, objawy grypopodobne (w tym gorączka, dreszcze, uczucie dyskomfortu, zmęczenie, ból kości, pobolewania mięśni oraz stawów), zmęczenie. Niezbyt często: ból kości, uczucie osłabienia, zawroty głowy, wzdęcia z oddawaniem gazów. Rzadko: reakcje nadwrażliwości; obrzęk twarzy, warg i jamy ustnej, świąd, ból lub zapalenie oczu, nietypowe załamania kości udowej szczególnie u osób długotrwale leczonych z powodu osteoporozy. Bardzo rzadko: stan obejmujący zmiany dotyczące kości w jamie ustnej zwany "martwicą kości szczęki". Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kwas ibandronowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Ibandronic Acid Teva, problemy z przełykiem (przewód łączący jamę ustną z żołądkiem), takie jak zwężenie przełyku lub utrudnione przełykanie, nie możesz stać lub siedzieć w wyprostowanej pozycji przynajmniej przez jedną godzinę (60 minut), małe stężenie wapnia we krwi, niedobór witaminy D, zaburzenia czynności nerek. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty, a szczególnie o: suplementach uzupełniających zawierających wapń, magnez, żelazo lub glin (ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że wpłyną na skuteczność leku Ibandronic Acid Teva); kwasie acetylosalicylowym i innych niesteroidowych lekach przeciwzapalnych (NLPZ) (w tym o ibuprofenie, diklofenaku sodowym, naproksenie) mogą podrażniać żołądek i jelita. Bisfosfoniany (jak Ibandronic Acid Teva) mogą wywierać podobne działanie. Należy zatem zachować szczególną ostrożność przyjmując leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne podczas leczenia lekiem Ibandronic Acid Teva. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Ibandronic Acid Teva opinia
Ibandronic Acid Teva opinie
Ibandronic Acid Teva ulotka
Ibandronic Acid Teva dawkowanie
Ibandronic Acid Teva przeciwwskazania
Ibandronic Acid Teva skład
Ibandronic Acid Teva cena
Ibandronic Acid Teva zamienniki
Ibandronic Acid Teva zamiennik
Ibandronic Acid Teva odpowiednik
Ibandronic Acid Teva tańszy zamiennik
Ibandronic Acid Teva czy działa
złamania kości po menopauzie osteoporoza po menopauzie kobiety po menopauzie złamania kosci u kobiet po menopauzie menopauza przekwitanie osteoporoza u kobiet po menopauzie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ibandronic Acid Teva

Dodano: 04 Październik 2016
Autor: Małgorzata
Ocena:
Opinie nie są drukowane tzn wszystkie są negatywne, jak moja.
Odpowiedź
Dodano: 01 Październik 2016
Autor: Małgorzata
Ocena:
Dwa tygodnie temu podano mi dożylnie osagrand. Od trzech dni mam mega grypę, woda leci ciurkiem z nosa i żyletki w gardle.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibandronic Acid Teva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 383 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach