42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 777 produktów w 204 kategoriach

Bravecto

Bravecto, 1 tabletkaBravecto, 1 tabletka
(109 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: lek
Producent: INTERVET
Postać: tabletki
Cena: 85.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Bravecto

Bravecto, 1 tabletka

To produkt leczniczy dla psów w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, który służy do zwalcznia kleszczy oraz pcheł.

Skład:

Substancja czynna: fluralaner. Zawartość w 1 tabletce:

 • Bravecto dla bardzo małych psów (2-4,5 kg): 112,5 mg.
 • Bravecto dla małych psów (>4,5-10 kg): 250 mg.
 • Bravecto dla średnich psów (>10-20 kg): 500 mg. 
 • Bravecto dla dużych psów (>20-40 kg): 1000 mg.
 • Bravecto dla bardzo dużych psów (>40-56 kg): 1400 mg.

Właściwości:

Bravecto to ogólnoustrojowy środek owadobójczy i roztoczobójczy, którego mechanizm działania polega na aktywności substancji czynnej po rozpoczęciu żerowania insekta. Działanie rozpoczyna się w przeciągu 8 godzin od rozpoczęcia żerowania pcheł lub w ciągu 12 godzin od rozpoczęcia żerowania kleszczy.  

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Z powodu braku odpowiednich danych, produkt leczniczy nie powinien być stosowany u szczeniąt w wieku poniżej ósmego tygodnia życia i/lub psów o masie ciała poniżej 2 kg. Produktu nie należy podawać w odstępach krótszych niż 8 tygodni, ponieważ nie badano bezpieczeństwa produktu podawanego w krótszych odstępach czasu. 

Działania niepożądane:

W przebiegu badań klinicznych często obserwowano (1,6 % leczonych psów) działania niepożądane, którymi były łagodnie wyrażone i przejściowe objawy żołądkowo-jelitowe takie jak biegunka, wymioty, brak apetytu i ślinienie się. Częstotliwość występowania działań niepożądanych przedstawia się zgodnie z poniższą regułą: 

 • bardzo często (więcej niż 1 na 10 zwierząt wykazujących działanie(a) niepożądane w jednym cyklu leczenia)
 • często (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 100 zwierząt)
 • niezbyt często (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 1000 zwierząt)
 • rzadko (więcej niż 1, ale mniej niż 10 na 10000 zwierząt)
 • bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10000 zwierząt włączając pojedyncze raporty).

Pasożyty muszą rozpocząć żerowanie na organizmie gospodarza, aby wejść w kontakt z substancją fluralaner, z tego względu nie można wykluczyć ryzyka wystąpienia choroby przenoszonej przez pasożyty.

Dawkowanie:

Tabletkę podać zwierzęciu w całości w porze lub w trakcie karmienia i upewnić się, że została połknięta. 

Uwagi:

 • Po zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej, poza zasięgiem małych dzieci.
Bravecto opinia
Bravecto opinie
Bravecto ulotka
Bravecto dawkowanie
Bravecto cena
pchły u psa kleszcz u psa dla psów przeciw pchłom dla psów na kleszcze przeciwkleszczowe dla psa leczenie psich pcheł
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bravecto

Dodano: 27 Maj 2019
Autor: Jola
Ocena:
Mam wątpliwości czy podać Bravecto mojemu psu. Ten lek nie odstrasza kleszczy, uśmierca już wbitego kleszcza, przez co nie chroni go przed chorobami odkleszczowymi! Wg Europejskiego Publicznego Sprawozdania Oceniającego (EPAR) dotyczącego leku Bravecto: "Substancja czynna leku Bravecto, fluralaner, działa jako „środek ektopasożytobójczy”. Oznacza to, że zabija ona pasożyty zewnętrzne zasiedlające skórę i sierść zwierzęcia, takie jak pchły i kleszcze. Aby narazić się na działanie substancji czynnej, pchły i kleszcze muszą przytwierdzić się do skóry psa lub kota i rozpocząć żywienie jego krwią." oraz "Ponieważ pchły i kleszcze muszą rozpocząć żerowanie na organizmie psa, aby mogły zostać zabite przez lek, mogą dalej być w stanie przenosić choroby, którymi mogą być zakażone." ????
Odpowiedź
Dodano: 25 Maj 2019
Autor: Beata
Ocena:
Jestem bardzo zadowolona z Bravecto, nasz 7 letni piesek uwielbia się kąpać w morzu, więc krople nie zdają egzaminu, tak samo jak obroże po których ciągle się drapie. Tabletki używamy już kilka lat i nie widzę żadnych minusów. Fakt cena trochę wysoka ale za to tabletka działa kilka miesięcy, a co się nie robi dla swojego pupila.
Odpowiedź
Dodano: 25 Maj 2019
Autor: Urszula
Ocena:
Stosuję te tabletki od sześciu lat, jedną tabletkę na wiosnę, efekt rewelacyjny. Mam dwa psy, a więc wydatek dla emerytki nie jest mały... ale moje psy są szczęśliwe. Jeżeli zdarzy się że złapią kleszcza, to wyjmuję go martwego.
Odpowiedź
Dodano: 06 Maj 2019
Autor: krzysztof
Ocena:
Ja też jestem jednym z zadowolonych. Mam dwa psy i już trzeci raz daję tabletki na kleszcze. Produkt jak najbardziej godny polecenia
Odpowiedź
Dodano: 25 Kwiecień 2019
Autor: PA
Ocena:
Jestem po jednym zatosoaniu tabletk na rocznym psie i wszystko było ok w tym roku znów podam bo efekty sa najlepsze niz cokolwiek innego zero kleszczy
Odpowiedź
Dodano: 24 Kwiecień 2019
Autor: Jacek
Ocena:
Może i działa dobrze na kleszcze Ale mój pies 2x dostał zapaści i udaru mózgu. W obu przypadkach kilka dni przed dostał tabletkę.
Odpowiedź
Dodano: 10 Kwiecień 2019
Autor: Asia
Ocena:
Używałam tego produktu na moich psach, niestety jeden z nich dostał po tej tabletce mega alergii, miał wielkie swędzące bąble na całym ciele, musiał dostać leki przeciwhistaminowe i bardzo się o niego martwiliśmy, a top podobno jedna z łagodniejszych reakcji na ten preparat. Nie mogę polecić tego leku, jaka to musi być mocna chemia skoro działa przez 3 miesiące :(
Odpowiedź
Dodano: 09 Kwiecień 2019
Autor: Marta
Ocena:
Najskuteczniejsze zabezpieczenie przeciw kleszczom i pchłom, a cena wcale nie jest wygórowana biorąc pod uwagę koszt leczenia w przypadku zachorowania odkleszczowego. Jeśli kogoś nie stać na zabezpieczenie zwierzaka nie powinien być jego właścicielem.
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2019
Autor: Wow
Debilica
Odpowiedź
Dodano: 02 Maj 2019
Autor: Dariusz
Pełna zgoda.
Odpowiedź
Dodano: 04 Kwiecień 2019
Autor: Psiamama
Ocena:
Plusów jeszcze nie znam. Ponieważ wszystkie dotychczasowe środki tj.krople,spreye, obroże stały się nieskuteczne jestem zmuszona użyć tabletek. Co mnie odstrasza to cena. Wydatek ponad 400 zł dla czworga maluchów jest niebagatelny. Będzie mnie to kosztowało wiele wyrzeczeń. No ale trudno... Może ktoś wie gdzie można kupić taniej bo szukam w internecie ale bez efeków.
Odpowiedź
Dodano: 07 Kwiecień 2019
Autor: Zzyga
Ja mam dużego owczarka niemieckiego i używam ten produkt już trzeci rok i pies jest czysty od kleszczy i innej zarazy wbrew temu co pisze na ulotce mojemu wystarcza jedna tabletka na sezon
Odpowiedź
Dodano: 08 Kwiecień 2019
Autor: Ola
Ja mam cztery psy o masie około 10-17 kg, kupuje jedna tabletkę na najwyższa wagę dziele na 4 części.
Odpowiedź
Dodano: 12 Kwiecień 2019
Autor: Ewka
Kochana to jest wydatek, ok, ale masz święty spokój. Ja po 5 latach kupiłam obroże foresti swoim psom i po 6 dniach kazdy mial po kleszczu, gdzie z bravecto tego nie było! Warto!
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2019
Autor: Beata
Co oznacza, że środki były nieskuteczne? Te środki nie zapobiegają kleszczom, lecz zabezpieczają przed chorobami odkleszowymi. Więc najlepszym dowodem na to, że lek działa, jest to, ze pies nie zachoruje. Inaczej skuteczności nie da się ocenić. BG
Odpowiedź
Dodano: 31 Maj 2019
Autor: Agnieszka
Są różne gramatury leku: - 112,5 mg (dla psa 2-4,5 kg), - 250 mg (dla psa 4,5-10 kg), - 500 mg (dla psa 10-20 kg), - 1000 mg (dla psa 20-40 kg), - 1400 mg (dla psa 40-56 kg). Proszę zapytać weterynarza, czy jest możliwość zakupu np. najwyższej dawki (t. j. 1400 mg) i podzielenia jej na 4 porcje (wychodzi wtedy masa 10-14 kg). Wydaje mi się, że jest to dość rozsądne, ekonomiczne rozwiązanie. Ponieważ nie jestem weterynarze, proszę zapytać specjalisty.
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2019
Autor: Zibi05
Ocena:
Moja suczka 4 razy dostała brawecto a podaje jej 1 raz w roku w marcu i jeżeli zachodzi potrzeba to jesienią 1 raz kropelki i to wystarczy . Do tej pory nie było skutków ubocznych . Po tabletce kleszcze w ogóle nie wpijają się psu , po kropelkach wpijają sie i usychaja. Suczka ma ok 40 kg. jest to Weimar długowlosy i wcześniej chorowala na anaplazme po ukąszeniu przez kleszcza a w tym czasie zabezpieczoana była wyłącznie obrożami znanej firmy . Od tej pory jak stosuje tabletki jest spokój z kleszczami . Obiawy anaplazmy to trudności z chłodzeniem na tylnych łapach , czyli pływający tyłek psa . Szybka reakcja w klinice vet i pies już w 5 dniu wrócił do formy fizycznej , leczenie 4 tyg.antybiotykiem. Ci co piszą o zagrożeniu podawaniu brawecto powiem jedno że znam kilka przypadków śmierci psów po infekcji odkleszczowej a nie znam nikogo co by stracił psa po tabletce .
Odpowiedź
Dodano: 11 Kwiecień 2019
Autor: Shaki
U nas podobnie. Leczona anaplazmoza przez 3 tyg. W tym roku podane bravecto w kroplach pierwszy raz i narazie efekty są bez skutków ubocznych. Pies to owczarek niemiecki krótkowłosy.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bravecto

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 777 produktów w 204 kategoriach