43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Wybór szczoteczki elektrycznej dla dziecka

Wybór szczoteczki elektrycznej dla dzieckaWybór szczoteczki elektrycznej dla dziecka
Szczoteczki elektryczne to urządzenia coraz popularniejsze, cieszące się uznaniem zarówno wśród konsumentów, jak i ekspertów z branży stomatologicznej. Ich skuteczność, prosta obsługa oraz bezpieczeństwo sprawia, że mogą okazać się szczególnie dobrym rozwiązaniem dla… dzieci. Jak doskonale wiemy, wszak to najmłodsi mają najczęściej problemy z zachowaniem właściwej higieny jamy ustnej. Każdy rodzic, który zechce jednak zaopatrzyć swojego szkraba w szczoteczkę elektryczną, stanie przed nie lada wyzwaniem – rynek oferuje nam obecnie mnóstwo tego typu produktów, które różnią się od siebie prędkością pracy, ilością dostępnych funkcji czy też kolorystyką.
 

Jak zatem wybrać odpowiednią szczoteczkę dla dziecka? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?

Bezpieczna szczoteczka elektryczna

Najważniejszym aspektem przy dokonywaniu wyboru szczoteczki elektrycznej dla dziecka powinno być bezpieczeństwo. Co przez to rozumiemy? Otóż szczoteczka elektryczna naszego malucha musi oferować końcówki o odpowiednio miękkim, delikatnym włosiu, które nie będzie podrażniać błon śluzowych pociechy. Ważną kwestią jest tutaj również wielkość główki czyszczącej szczoteczki – nie powinna być ona zbyt duża, ponieważ jeśli wybierzemy urządzenie z końcówką nie najlepiej dopasowaną do jamy ustnej dziecka, to nasza pociecha może mieć problem ze swobodnym manewrowaniem nią w buzi.

Drugorzędną rolę odgrywa natomiast prędkość pracy szczoteczki – właściwie wszystkie urządzenia w wersjach dla najmłodszych pracują bowiem z szybkością mniej więcej 16 000 ruchów na minutę. Poza tym jeśli pragniemy, by nasze dziecko szczotkowało ząbki z nieco większą prędkością, zawsze możemy użyczyć mu własnej szczoteczki (oczywiście tuż po tym, gdy ustawimy w niej tryb na delikatny i wymienimy główkę czyszczącą na odpowiednio mniejszą).

Funkcje usprawniające codzienną higienę

Kolejna istotna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru szczoteczki elektrycznej dla dziecka, to funkcje usprawniające codzienną higienę jamy ustnej maluszka. Rozumiemy przez to głównie dwa czasomierze, które – zwłaszcza w przypadku dzieci mających problem z dochowaniem właściwego czasu mycia – mogą okazać się zbawienne. Jak wiemy, maluchy bardzo szybko się nudzą, a codzienne szczotkowanie może okazać się dla nich nieco zbyt monotonne, by przykładać do niego odpowiednią uwagę. Właśnie w trosce o rozwiązanie tego problemu powinniśmy zadbać o to, by szczoteczka naszego szkraba oferowała funkcje odmierzające właściwy czas szczotkowania.

Oba timery (zarówno ten odmierzający zalecane przez stomatologów dwie minuty szczotkowania, jak i trzydziestosekundowy interwał, co pół minuty sygnalizujący konieczność zmiany obmywanej partii zębów) pomagają dzieciom w wyrobieniu właściwych nawyków higienicznych, a także uczą ich dyscypliny i regularności. Z pewnością okażą się niezwykle pomocne.

Dobrze by było, gdyby szczoteczka elektryczna naszego dziecka była również wyposażona w specjalny czujnik siły nacisku. Niestety często zdarza się, że maluchy dociskają włosie urządzenia do szkliwa zbyt mocno, co niesie za sobą ryzyko wystąpienia podrażnień. Ów czujnik pozwoli zadbać o to, by szkrab szczotkując ząbki nie zrobił sobie krzywdy.

Szczoteczki zapewniające rozrywkę

Następna istotna kwestia to walory estetyczne. Jak wiemy, maluchy znacznie chętniej sięgają po produkty, które zwyczajnie podobają im się pod względem wizualnym. Obecnie szczoteczki elektryczne w wersjach dla dzieci oferują więc różnego rodzaju kolorowe rękojeści, które przedstawiają chociażby ulubionych, bajkowych bohaterów. Warto, byśmy zaopatrzyli malucha w produkt, który będzie prezentował uwielbianą przez niego postać. Przyjemnym udogodnieniem są też elementy dźwiękowe odgrywane podczas szczotkowania, które oferują niektóre szczoteczki – muzyka wydobywająca się z urządzenia w trakcie pielęgnacji jamy ustnej może sprawić maluchowi dodatkową frajdę.

Wedle uznania mamy też możliwość kupić dziecku bardziej zaawansowaną szczoteczkę, oferującą chociażby opcję zsynchronizowania urządzenia ze specjalną aplikacją na smartfonie, która na bieżąco instruuje malucha w kwestii prawidłowej higieny jamy ustnej, oraz pozwala mu regularnie śledzić postępy w szczotkowaniu.

Zwróć uwagę na rodzaj zasilania

Dla komfortu własnego i dziecka, na koniec zwróć także uwagę na sposób zasilania rozpatrywanej przez Ciebie szczoteczki. Najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w urządzenie akumulatorowe. Dlaczego? Otóż w szczoteczkach zasilanych bateryjnie co chwilę trzeba wymieniać baterie, co może być na dłuższą metę dość irytujące. Poza tym zauważa się, że szczoteczki na baterie są mniej szczelne, co oznacza, że korzystanie z nich przez dziecko podczas kąpieli może doprowadzić do uszkodzenia produktu.

szczoteczki elektryczne dla dzieci szczoteczki elektryczne dla dzieci jak wybrać szczoteczki elektryczne dla dzieci czy warto

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach