44 221 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Taboret pod prysznic - komu i kiedy się przyda?

Taboret pod prysznic - komu i kiedy się przyda?Taboret pod prysznic - komu i kiedy się przyda?
Utrzymanie prawidłowej higieny ciała jest najważniejszym aspektem naszego życia. Co jednak zrobić, gdy zadanie to utrudnione jest ze względu na występujące schorzenia lub niepełnosprawności? Jak ułatwić codzienną kąpiel i zapewnić osobie potrzebującej odpowiedni komfort? Najlepszym rozwiązaniem jest taboret pod prysznic. Nigdy o nich nie słyszałeś? Sprawdź, czym są, jak wyglądają i komu najbardziej mogą się przydać.
 

Krzesełka pod prysznic - co to takiego?

Za stołek pod prysznic uważa się sprzęt medyczny, który wykorzystywany jest przez osoby niezdolne do wzięcia kąpieli w pozycji stojącej. Charakteryzuje się on określonymi cechami, mającymi za zadanie ułatwić daną czynność. Taborety pod prysznic wykorzystywane są zarówno w szpitalach, na oddziałach rehabilitacyjnych, jak i w prywatnych domach. Przybierają one różne formy - od niewielkich, okrągłych taboretów, poprzez większe prostokątne, do krzeseł z oparciami i uchwytami.

Kto może potrzebować stołka pod prysznic?

Specjalistyczny taboret pod prysznic jest sprzętem, który może być używany w wielu sytuacjach. Najważniejszą rolę odgrywa jednak w przypadku osób dotkniętych niepełnosprawnościami ruchowymi. Stołki prysznicowe będą niezbędne w domu, w którym mieszka osoba poruszająca się na stałe na wózku. Sprzęt ten umożliwi jej bowiem samodzielną kąpiel, bez obecności osoby wspomagającej, jaka byłaby niezbędna np. w przypadku konieczności skorzystania z wanny. Siedząc na stabilnym stołku osoba z niepełnosprawnością ruchową z łatwością sięgnie po prysznic czy samodzielnie odkręci wodę, zyskując komfort prywatności.

Krzesło pod prysznic

Stołek prysznicowy jest również dużym ułatwieniem dla osób po trudnych operacjach, przy których powrót do całkowitego zdrowia jest długotrwały. Mowa tu przede wszystkim o zabiegach związanych z narządami wewnętrznymi, ale także narządami ruchu. Nie są to jedyne przypadki, kiedy specjalistyczny taboret może się przydać. Sprzęt ten bowiem będzie stanowił duże ułatwienie także dla osób starszych, które z różnych powodów nie są w stanie skorzystać z prysznica w pozycji pionowej.

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najodpowiedniejszy taboret pod prysznic?

Kupno krzesła pod prysznic powinno być podyktowane wieloma aspektami. Pierwszym z nich są możliwości osoby, która będzie z niego korzystać. W sprzedaży dostępne są bowiem taborety pod prysznic w formie niewielkich, wyprofilowanych siedzisk oraz takie, które posiadają oparcie i uchwyty. Osobom o większej ruchomości wystarczą te pierwsze, jeśli jednak szukasz sprzętu ułatwiającego pracę z kimś o bardzo ograniczonej sprawności, wybierz taboret pod prysznic z oparciem.

Każde krzesełko pod prysznic powinno się cechować przede wszystkim dużą stabilnością i odpornością. Aby tak było, wybierz model stworzony z trwałych materiałów, nieulegających wpływowi wody. Ważne jest także to, by posiadał on gumowe zabezpieczenia na nóżkach, gwarantujące odpowiednią równowagę na śliskiej nawierzchni. Oprócz tego, zwróć uwagę na kształt siedziska i obecność w nim odpływów. Dostępne są modele w kształcie okrągłym, kwadratowym czy prostokątnym oraz takie, które dostosowane są dodatkowo do kształtów anatomicznych danej płci.

Kupno odpowiedniego stołka pod prysznic nie musi być trudne. Pamiętaj o wyżej wymienionych czynnikach, połącz je z potrzebami i wybierz ten, który najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Postaw na specjalistyczny taboret o regulowanych nóżkach i uprość codzienną czynność, jaką jest dbałość o higienę.

 

krzesełka pod prysznic krzesełko pod prysznic dla kogo stołek prysznicowy taboret pod prysznic

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 221 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach