43 807 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Najbardziej odpowiedni materac dla pary

Najbardziej odpowiedni materac dla paryNajbardziej odpowiedni materac dla pary
Wspólne spanie z partnerem to wiele przyjemności. Wiele osób przyznaje jednak, że denerwuje się, kiedy partner wierci się i zmienia pozycję. W szczególności jeśli do dyspozycji jest niewielki materac 150x200 cm, może to rodzić problem. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby zoptymalizować wybrany materac i dopasować go potrzeb obojga partnerów. Jaki materac warto wybrać dla pary i na jakie jego parametry trzeba koniecznie zwrócić uwagę? Doradzamy i wskazujemy możliwe opcje.
 

Nowoczesne materace 150x200 sprężynowe

Większości osób materace sprężynowe kojarzą się raczej z minioną epoką. Nic bardziej mylnego. Taki materac to dziś bardzo nowoczesny produkt, który jest niezwykle wygodny i komfortowy, a jednocześnie solidny i wytrzymały. Doskonałym przykładem są materace sprężynowe kieszeniowe i Multipocket. Co je cechuje?

  • każdy materac wyposażony jest setki sprężyn na metr kwadratowy, dzięki czemu zapewnia wręcz idealne podparcie dla ciała,
  • sprężyny zamknięte są w oddzielnych kieszeniach, co zapewnia ich niezależne działanie,
  • taka konstrukcja materaca sprawia, że nie czuje się ruchów drugiej osoby.

Materace oparte na działaniu sprężyn są niezawodne i mają dużą żywotność. Bardzo ważne jest jednak to, aby taki materac był transportowany we właściwy sposób. Powinien być przewożony na płasko, nigdy nie rolowany, ponieważ może to zaszkodzić poszczególnym sprężynom. Poza tym trzeba go wieźć na boku, a nie na leżąco, ponieważ układanie na materacu jakichkolwiek przedmiotów może sprawić, że nie będzie już tak funkcjonalny. Warto zadbać o takie kwestie, ponieważ materac 150x200 cm sprężynowy nie należy do najtańszych produktów.

Pozostałe modele materaców

Producenci dokładają dziś wszelkich starań, aby ich materace spełniały wszelkie kryteria użytkowników. Dobrym rozwiązaniem dla par są więc także materace lateksowe, czy z pianek. Dostępna powszechnie Visco pianka jest ciekawą propozycją, ponieważ dopasowuje się idealnie do kształtu ciała i obciążenia, jakie ono wytwarza. Dzięki temu otula i zapewnia dobry komfort snu.

W przypadku każdego materaca dla par niezwykle istotnym elementem jest dopasowanie właściwego stopnia twardości materaca. Parametr ten dopasowuje się do masy ciała i jego budowy. Jeśli obie osoby ważą w określonym przedziale, wówczas bez najmniejszego trudu dopasują do siebie odpowiedni produkt. Jeśli jednak różnice te są dość duże, wówczas warto zastanowić się nad zakupem luksusowego materaca o dwóch różnych stopniach twardości. Producenci tacy jak Kaszmirowysen.pl w swojej ofercie proponują właśnie takie indywidualne rozwiązania klientom. Wystarczy zapoznać się z ich dokładnymi opisami i poradami i wybrać produkt odpowiedni dla obojga.

materac dla pary materac sprężynowy jak przewozić materac sprężynowy pianka Visco

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 807 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach