43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Kurkuma od KenayAG – dlaczego warto dodać ją do swojej diety?

Kurkuma od KenayAG – dlaczego warto dodać ją do swojej diety?Kurkuma od KenayAG – dlaczego warto dodać ją do swojej diety?

Wielokierunkowe, medyczne poniekąd działanie kurkumy, znane jest naszej cywilizacji od pokoleń, już w Starożytnych Chinach wiele rozmaitych dolegliwości udawało się zwalczyć właśnie przy pomocy tego korzenia. Współczesna biotechnologia pozwala nam bardziej efektywnie wykorzystywać witalne właściwości kurkumy. Ekstrakt, pozyskiwany przez producentów gwarantuje szybkie i trwałe efekty poprawy kondycji zdrowotnej. Działanie kurkumy postanowiliśmy opisać na produkcie firmy KenayAG, która słynie z naturalnych suplementów diety.

Kurkuma BCM-95 od KenayAG – dla kogo ten suplement diety?

Istotą pozytywnego oddziaływania kurkumy na zdrowie człowieka jest obecność w niej związku o nazwie kurkumina. Niestety w jednej dawce dostępnej w naszych kuchniach przyprawy, jej zawartość sięga zaledwie 3%. Firma KenayAG opracowała zatem ekstrakt z kurkumy, który w swoim składzie posiada 95% kurkuminoidów. Tak stężona dawka substancji odżywczych jest praktycznie nieosiągalna w bezpośrednim przyjmowaniu kurkumy, np. z posiłkami.

Źródło: Kenayag.com.pl - Kurkuma BCM 95

Działanie kurkumy to przede wszystkim odżywienie i wzmocnienie organizmu. Jest nieoceniona w regeneracji wątroby, poprawia jej prawidłową pracę i ma działanie ochronne. Kurkuma jest także jednym z najbardziej cenionych, naturalnych suplementów diety, który wykazuje właściwości przeciwzapalne. Przez to właśnie tabletki z kurkumą zaleca się osobom, które narzekają na zwyrodnienia i bóle stawowo-mięśniowe oraz problemy z układem kostnym. Preparaty z kurkumą od KenayAG można także wskazać jako skuteczne wsparcie w walce z chorobami autoimmunologicznymi.

Do najistotniejszych właściwości kurkumy należy zaliczyć właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Regularne przyjmowanie suplementów z kurkumą pozwoli utrzymać odpowiedni poziom ochrony przed patogenami i ma działanie profilaktyczne. Otóż w środowisku medycznym podtrzymuje się tezę, że stany zapalne są najczęstszą przyczyną zmian nowotworowych w organizmie człowieka. Skuteczne ich zwalczanie znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia raka. Jak działa kurkuma? W tym przypadku błyskawicznie niweluje stany zapalne, a także chroni newralgiczne miejsca przed powstaniem stanu zapalnego w tym miejscu.Fot. KenayAG - Kurkuma BCM 95 + Kadzidłowiec

 

Czym wyróżnia się Kurkuma firmy KenayAG?

Produkt ten jest ceniony na naszym rynku z kilku względów. Producent opracował suplement diety z kurkuminą w taki sposób, by nie zawierał skrobi, glutenu, rozpuszczalników czy konserwantów (technologia Licaps), jest więc możliwie najbardziej naturalny. Substancje aktywne zostały zamknięte w kapsułce w taki sposób, aby nie dostał się tam tlen, również budowa samej kapsułki jest idealnie szczelna. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że ekstrakt z kurkumy nie ulegnie przedwczesnemu utlenieniu i nie zmieni swoich właściwości. Zawartość kapsułki z kurkumą od firmy KenayAG ma postać płynną, co wyraźnie zwiększa jej bioprzyswajalność.

kurkuma kurkuma właściwości kurkuma zastosowanie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach