44 283 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Jak wybrać tabletki na alergię bez recepty?

Jak wybrać tabletki na alergię bez recepty?Jak wybrać tabletki na alergię bez recepty?
Tabletki na alergię stanowią najskuteczniejszy, najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób leczenia alergii wziewnych i kontaktowych. Tysiące alergików na całym świecie sięga po nie w okresie pylenia lub gdy mają do czynienia ze sporymi ilościami roztoczy kurzu czy zarodników pleśni. W dzisiejszych czasach bez problemu znajdziemy bezpieczne tabletki na alergię bez recepty, które możemy stosować zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jak wybrać dobry lek na alergię?
 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tabletek na alergię?

Na rynku farmaceutycznym znajdziemy dość dużo opcji, których celem jest łagodzenie objawów alergii. Mnogość wyboru sprawia, że wielu osobom trudno jest trafić na coś odpowiedniego. Zobaczmy, co znajdziemy w aptekach i sklepach medycznych.

Tabletki przeciwhistaminowe

Są to najczęściej zalecane tabletki na alergię, zazwyczaj przepisywane osobom uczulonym przez lekarzy jako pierwsza opcja łagodzenia objawów. Większość takich tabletek kupimy bez problemu bez recepty w każdej aptece, co sprawia, że osoby ze stwierdzoną alergią mogą nabyć je, kiedy tego potrzebują. Wśród tabletek przeciwhistaminowych dominują aktualnie leki II generacji. Charakteryzują się one szybkim i skutecznym działaniem oraz tym, że nie uzależniają i nie powodują uczucia przewlekłego zmęczenia, a przy tym są bezpieczne dla organizmu nawet przy systematycznym stosowaniu.

Leki zmniejszające przekrwienie i obrzęk nosa

Dostępne zazwyczaj w postaci aerozolu. Krople do nosa skutecznie pomagają odblokować zatkane śluzówki, a co za tym idzie poprawiają samopoczucie i ułatwiają codzienne funkcjonowanie, gdyż obrzęknięte błony śluzowe potrafią być bardzo frustrujące.

Leki pochodzenia roślinnego

Niektóre rośliny znane są z tego, że wspomagają objawy alergii. Jedną z takich zdrowotnych substancji jest olejek z czarnuszki. W sklepach medycznych i aptekach znajdziemy różnego rodzaju suplementy diety, których zadaniem jest łagodzenie objawów alergii przy jednoczesnym wzmocnieniu ogólnej kondycji organizmu. Są to produkty, które warto wybierać, jeżeli chcemy poprawić swoją koncentrację lub odporność. Charakteryzują się niską skutecznością w leczeniu alergii, ale mogą być stosowane przy niewielkim nasileniu objawów.

Tabletki na alergię Claritine – jak działają?

Claritine zaliczane są do jednych z najchętniej wybieranych tabletek na alergię. Substancją aktywną leku jest loratadyna, znana ze skutecznego łagodzenia objawów alergii, takich jak cieknący nos, zaczerwienienie i swędzenie oczu czy wysypka. Claritine nie dopuszcza do uwalniania histaminy, która odpowiedzialna jest za powstawanie nieprzyjemnych dolegliwości. Produkt można stosować zarówno sezonowo, jak i całorocznie. Tabletki są bezpieczne dla osób dorosłych i dzieci, które ukończyły 2. rok życia. Kobiety w ciąży oraz matki karmiące przed zastosowaniem leku powinny skontaktować się z lekarzem.

Wybór dobrych tabletek na alergię jest prosty. Zachęcamy wszystkich do dbania o siebie i jak najszybszego działania, aby objawy alergiczne nie doprowadziły do poważniejszych schorzeń.

alergia tabletki na alergię lek na alergię jak leczyc alergię

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 283 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach