43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Jak leczyć łysienie androgenowe?

Jak leczyć łysienie androgenowe?Jak leczyć łysienie androgenowe?
Łysienie androgenowe to częsta przyczyna wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Przyczyn choroby poszukuje się w podłożu hormonalnym oraz genetycznym. Widoczne przerzedzenie włosów jest dużym problemem natury estetycznej. Rozwiązaniem problemu jest leczenie hormonalne oraz wykrycie przyczyny choroby. Medycyna estetyczna oferuje również zabieg przeszczepu włosów, który jest coraz bardziej popularny u cierpiących na tę chorobę pacjentów.

 

Przyczyny łysienia androgenowego

Przyczyny choroby nie zostały do końca zbadane, a wiele przyczyn nie zostało jeszcze wykrytych. Ogromne znacznie w rozwoju choroby ma tryb życia, czyli stres i ilość odpoczynku. Nie bez znaczenia jest dieta, która również może wpłynąć na osłabienie włosów. Używanie kosmetyków zawierających silne substancje chemiczne również wpływa negatywnie na stan włosów i skóry głowy. U mężczyzn problem może być związany z nadmiarem męskich hormonów, czyli androgenami. U kobiety łysienie androgenowe wywołane jest przez zespół policystycznych jajników lub zażywanie tabletek antykoncepcyjnych. Lekarz powinien skupić się na wykryciu przyczyny problemu i dopiero rozpocząć leczenie.

Zapobieganie

Chorobę wywołuje wiele czynników, a wiele z nich można samodzielnie modyfikować. Poprzez zapobieganie rozumiemy zmianę stylu życia, zminimalizowanie stresu i zmianę diety. Duże znaczenie ma spożywanie zdrowych i zbilansowanych posiłków o niskim indeksie glikemicznym. Cukrzyca prowadzi bowiem do osłabienia mieszków włosowych i łysienia. Istotna jest również suplementacja witamin i minerałów. Pomocne będą także mieszanki ziołowe wzmacniające włosy. Dobrym rozwiązaniem jest również zaprzestanie korzystania z suszarki i prostownicy. Kobiety powinny używać mniej środków do stylizacji włosów lub wybrać te o lepszym składzie.

Leczenie łysienia androgenowego

Znając przyczynę choroby można zatrzymać proces łysienia i rozwój choroby. Korzystna będzie zmiana nawyków żywieniowych, eliminacja stresu i odpoczynek. Stosuje się również leczenie miejscowe, które polega na wcieraniu preparatów pobudzających pracę mieszków włosowych i krążenie. Stosuje się również preparaty, które regulują poziom hormonów. Rozwiązaniem jest również wyleczenie np. łupieżu lub innych chorób skóry osłabiających stan włosów.

Przeszczep włosów

Jednym z rozwiązań problemu łysienia androgenowego jest przeszczep włosów. Medycyna oferuje kilka metod przeszczepu. Wraz z biegiem lat metody te uległy unowocześnieniu. Najbardziej bezpieczną metodą jest FUE polegająca na przeszczepie pojedynczych mieszków włosowych. Najlepiej wybrać specjalistę, który ma duże doświadczenie w stosowaniu tej metody. Doktor Piotr Turkowski (https://piotrturkowski.pl) ma bogate doświadczenie w metodzie FUE. Na stronie dr. Turkowskiego znajdziemy zdjęcia metamorfoz pacjentów. Zabieg cieszy się dużą popularnością, ponieważ materiał pobierany jest od tego samego pacjenta. Oznacza to brak możliwości odrzucenia przeszczepu.

łysienie androgenowe Łysienie androgenowe leczenie łysienie androgenowe przyczyny przeszczep włosów jak zapobiegać łysieniu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach