43 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Czas na wizytę u ortodonty

Czas na wizytę u ortodontyCzas na wizytę u ortodonty
Po wypadnięciu tzw. mleczaków, pozostajemy ze stałymi zębami do końca swojego życia. Niestety często jest tak, że tracimy uzębienie znacznie wcześniej, niżbyśmy tego chcieli. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Bardzo ważne jest to, aby dbać prawidłowo o zęby i mieć pod kontrolą to, co dzieje się w jamie ustnej. W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów, należy zainterweniować w porę, aby uniknąć ekstrakcji zęba.
 

Dlaczego warto i kiedy zdecydować się na wizytę u ortodonty?

Leczenie stomatologiczne to jedno, ale bardzo ważne jest to, aby nasze zęby nie były krzywe ani też stłoczone. To samo dotyczy zgryzu i podniebienia. Takie nieprawidłowości mogą skutkować rozwojem próchnicy zębów, schorzeń dziąseł i w efekcie doprowadzić nawet do braków w uzębieniu. Problemy z żuciem i mówieniem mogą wynikać z krzywego zgryzu. Problematyczne jest także doczyszczenie wszystkich przestrzeni miedzyzębowych przy nakładających się na siebie zębach. Pierwsza wizyta u ortodonty powinna mieć miejsce jeszcze przed ukończeniem siódmego roku życia. Aparat ortodontyczny zakładany jest w różnym wieku, nie tylko u młodych osób.

Ortodonta bytom – co składa się na wizytę?

Podczas konsultacji ortodontycznej pierwszym krokiem jest wykonanie badania po to, by ocenić wadę zgryzu i uzębienie oraz postawić diagnozę, na podstawie czego będzie możliwe opracowanie metod leczenia. Przeprowadzane jest badanie wewnątrzustne i oceniany jest zgryz. Czasami trzeba też wykonać badania dodatkowe typu pantomogram czy cefalogram. Wykonywane są także fotografie i wyciski, które będą potrzebne do wykonania gipsowych modeli diagnostycznych. Kolejnym etapem jest opracowanie planu leczenia ortodontycznego. W przypadku aparatów stałych konieczne są separacje. Potem można przystąpić do założenia aparatu ortodontycznego. Dalej czekają na pacjenta cykliczne wizyty kontrolne, które mają miejsce co cztery, sześć lub osiem tygodni. W tym czasie powinno się wykonywać zabiegi czyszczenia zębów i fluoryzacji w gabinecie. Po zakończenia leczenia ortodontycznego następuje zdjęcie aparatu, a ostatnim etapem jest retencja.

aparat na zęby aparat ortodontyczny kiedy założyć aparat na zęby dlaczego warto ortodonta bytom

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach