43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Alendronat Aurobindo

Alendronat AurobindoAlendronat Aurobindo
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 10.02 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 70 mg, tabletki, 4 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum alendronicum
Działanie: zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Alendronat Aurobindo

Lek wydawany na receptę. Przeznaczony dla kobiet po menopauzie. O działaniu zapobiegajacym utracie masy kostnej, ułatwia regenerację kości. Ogranicza ryzyko złamań kręgosłupa oraz szyjki kości udowej.

Dawkowanie:

Alendronat Aurobindo należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Przed pierwszym posiłkiem należy połknąć w całości tabletkę popijając ją pełną szklanką wody. Nie należy popijać wodą mineralną(niegazowaną lub gazowaną). Nie należy popijać kawą ani herbatą. Nie należy popijać sokami owocowymi ani mlekiem. Tabletki nie należy rozgryzać ani żuć ani dopuścić do jej rozpuszczenia w ustach.  Po połknięciu tabletki, należy pozostać w pozycji pionowej (stojąc, siedząc lub chodząc) przez co najmniej 30 minut oraz nie kłaść się, aż do spożycia pierwszego posiłku danego dnia.  Nie należy przyjmować leku Alendronat Aurobindo przed położeniem się spać ani przed wstaniem rano z łóżka. Przed spożyciem pierwszego posiłku w danym dniu należy odczekać co najmniej 30 minut po połknięciu tabletki leku Alendronat Aurobindo. Dotyczy to również napojów oraz innych leków, w tym środków zobojętniających, preparatów wapnia i witamin. Alendronat Aurobindo działa skutecznie tylko wtedy, jeśli jest przyjmowany na pusty żołądek.  Leku Alendronat Aurobindo nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból kości, mięśni i/lub stawów. Często: zgaga, trudności w połykaniu, ból podczas połykania, owrzodzenie przełyku, obrzęk stawów, ból brzucha, uczucie dyskomfortu w żołądku lub odbijanie po jedzeniu, zaparcia, uczucie, pełności i wzdęcia żołądka, biegunka, wzdęcie z oddawaniem gazów, wypadanie włosów, świąd, ból głowy, zawroty głowy, zmęczenie, obrzęk rąk lub nóg. Niezbyt często: nudności, wymioty, podrażnienie lub zapalenie przełyku, czarne lub smoliste stolce, zaburzenia widzenia, ból i zaczerwienie oczu, wysypka, zaczerwienienie skóry, bóle mięśni, ogólnie złe samopoczucie, zaburzenie smaku. Rzadko: reakcje uczuleniowe takie jak pokrzywka, obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, trudności w oddychaniu i przełykaniu, objawy małego stężenia wapnia we krwi, w tym skurcze mięśni i (lub) uczucie mrowienia w palcach lub wokół ust, owrzodzenie żołądka lub wrzody trawienne, zwężenie przełyku, wysypka spowodowana nadwrażliwością na światło; ciężkie reakcje skórne, ból w jamie ustnej i (lub) ból szczęki, obrzęk lub bolesność w jamie ustnej, uczucie ucisku lub drętwienie szczęki, albo poluzowany ząb, złamanie szyjki kości udowej, owrzodzenie jamy ustnej. Lek może wypływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn ponieważ powodować: niewyraźne widzenie, zawroty głowy oraz ciężkie bóle kości, mięśni lub stawów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość (alergię) na kwas alendronowy lub którykolwiek ze składników leku, jakiekolwiek problemy z przełykiem, małe stężenie wapnia we krwi, choroby nerek, problemy z połykaniem i trawieniem, chorobę nowotorową, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Podczas jednoczesnego stosowania, istnieje prawdopodobieństwo, że suplementy wapnia, leki zobojętniające sok żołądkowy i niektóre doustne produkty lecznicze mogą wpływać na wchłanianie alendronianu. Dlatego należy odczekać co najmniej 30 minut od przyjęcia leku Alendronat Aurobindo zanim zastosuje się jakikolwiek inny doustny lek. Jeśli jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią.

Alendronat Aurobindo opinia
Alendronat Aurobindo opinie
Alendronat Aurobindo ulotka
Alendronat Aurobindo skład
Alendronat Aurobindo dawkowanie
Alendronat Aurobindo przeciwwskazania
Alendronat Aurobindo cena
Alendronat Aurobindo zamienniki
Alendronat Aurobindo zamiennik
Alendronat Aurobindo odpowiednik
Alendronat Aurobindo tańszy zamiennik
Alendronat Aurobindo czy działa
menopauza osteoporoza lek na osteoporozę osteoporoza u kobiet kobiety złamania kości po menopauzie osteoporoza po menopauzie leczenie złamań
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Alendronat Aurobindo

Dodano: 26 Maj 2015
Autor: Zosia B
Ocena:
stosuje ten lek profilaktycznie, żeby zapobiec powstaniu osteoporozy, nie dawno przeszłam menopauzę i mój lekarz obawia się powstania u mniej tej choroby, więc lepiej zapobiegać niż leczyć i tego się trzymam
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alendronat Aurobindo

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach