43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 885 produktów w 209 kategoriach

Acurenal

AcurenalAcurenal
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 9.57 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt., tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt., 40 mg, tabletki powlekane, 30 szt., tabletki powlekane, 5 mg, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Quinaprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Acurenal

 Lek stosowany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłku. Lek należy przyjmować regularnie o tej samej porze. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: ból i zawroty głowy, nieżyt błony śluzowej nosa, kaszel, infekcje górnych dróg oddechowych, uczucie zmęczenia, nudności i wymioty. Innymi objawami, znacznie rzadziej występującymi są: niestrawność, bóle mięśniowe, ból w klatce piersiowej, bóle brzucha, biegunka, bóle pleców, zapalenie zatok, bezsenność, parestezje, nerwowość, osłabienie, zapalenie gardła, niedociśnienie tętnicze, kołatanie serca, wzdęcie, depresja, świąd, wysypka skórna, impotencja, obrzęk naczynioruchowy, bóle stawów, niedowidzenie. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, szczególnie w początkowym okresie leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na chinapryl, inne inhibitory ACE lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek, zwężenie aorty, zwężenie zastawki dwudzielnej lub inne utrudnienia odpływu krwi z lewej komory serca. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwnadciśnieniowe oraz blokujące beta receptory, leki immunosupresyjne, allopurynol , glikokortykosterydy , cytostatyki, preparaty potasu lub leki moczopędne oszczędzające wydalanie potasu,niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią. U kobiet w ciąży chinapryl należy zastąpić lekiem z innej grupy. U kobiet planujących ciążę zalecana jest zmiana sposobu leczenia.

czy Acurenal jest skuteczny
opinie Acurenal
ulotka Acurenal
skład Acurenal
dawkowanie Acurenal
przeciwwskazania Acurenal
cena Acurenal
Acurenal zamienniki
Acurenal zamiennik
Acurenal odpowiednik
Acurenal tańszy zamiennik
Acurenal czy działa
opinia Acurenal
profilaktyka przy samoistnym nadciśnieniu serce serce i układ krążenia nadciśnienie samoistne nadciśnienie tętnicze choruję na nadciśnienie leki na nadciśnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Acurenal

Dodano: 31 Maj 2015
Autor: Skojarzona
Ocena:
źle się po nim czułam, lekarz zmienil mi tabletki
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Tekla
Ocena:
W związku z moją otyłością i biernym, siedzącym trybem życia, nabawiłam się nadciśnienia tętniczego, co było moim utrapieniem, żadne leki, nie pomogły mi w jego kontrolowaniu, jednak kiedy lekarz przepisał mi Acurenal wszystko się zmieniło, już zapominam,że mam ten problem, jedyne o czym muszę pamiętać to przyjmowanie leku
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acurenal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 792 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 885 produktów w 209 kategoriach