41 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 775 produktów w 204 kategoriach

Ofloxacin-POS

Ofloxacin-POSOfloxacin-POS
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 23.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (3 mg/ml), krople do oczu, 5 ml
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Ofloxacin-POS

 

Krople do stosowania podczas powierzchniowego zakażenia oka, jak np. zapalenie spojówki i rogówki na tle bakteryjnym wowołane drobnoustrojami wrażliwymi na ofloksacynę.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! Podczas stosowania kropli do oczu zawierających ofloksacynę należy unikać nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne lub promieniowanie ultrafioletowe (np.lampy kwarcowe, solarium) - potencjalne reakcje nadwrażliwości na światło. Nie zaleca się stosowania soczewek kontaktowych podczas leczenia infekcji oka. Lek Ofloxacin-POS zawiera środek konserwujący (chlorek benzalkonium), który może wywołać podrażnienie gałki ocznej oraz odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Nie należy stosować miękkich soczewek kontaktowych podczas stosowania tego leku.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożadane dotyczące oka:  zaczerwienie oka, swędzenie, niewyraźne widzenie, wzmożone łzawienie, suchość oka, ból oka, nadwrażliwość na światło. Działania niepożądane dotyczące organizmu: reakcja alergiczna, zawroty głowy, drętwienie, nudności, ból głowy, obrzęk twarzy lub skóry wokół oczu. Przejściowa nieostrość widzenia może występować przez kilka minut po podaniu preparatu do oka. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn oraz wykonywać prac bez stabilnego oparcia dla stóp.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na ofloksacynę, inne leki przeciwbakteryjne należące do chinolonów lub którykolwiek z pozostałych składników leku, ubytki lub owrzodzenie powierzchni oka. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktulanie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli oprócz leku Ofloxacin-POS stosowane są inne preparaty oczne to wówczas należy zachować 15-minutowy odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi podaniami leków. Maść do oczu należy zawsze stosować jako ostatni preparat. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

Ofloxacin-POS opinia
Ofloxacin-POS opinie
Ofloxacin-POS ulotka
Ofloxacin-POS dawkowanie
Ofloxacin-POS skład
Ofloxacin-POS przeciwwskazania
Ofloxacin-POS cena
Ofloxacin-POS zamienniki
Ofloxacin-POS zamiennik
Ofloxacin-POS odpowiednik
Ofloxacin-POS tańszy zamiennik
Ofloxacin-POS czy działa
zapalenie rogówki zapalenie spojówki zakażenie oka krople na zakażone oko krople na zapalenie spojówek zakażenie oka przez drobnoustroje powierzchniowe zakażenie oka krople na zapalenie rogówek
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ofloxacin-POS

Dodaj opinię o Ofloxacin-POS

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 775 produktów w 204 kategoriach