42 919 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 804 produktów w 204 kategoriach

Rulid

RulidRulid
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane tabletki do przygotowywania zawiesiny d
Cena: 15.35 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 150 mg, 10 szt, tabletki do przyrządzania zawiesiny doustnej, 50 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Roxithromycinum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Rulid

 

Lek na receptę wskazany w leczeniu :zakażeń górnych dróg oddechowych: zapalenie migdałków, błony śluzowej nosa i gardła, ostre zapalenie zatok, zakażeń dolnych dróg oddechowych: zapalenie oskrzeli i płuc. Lek pomocny w leczeniu zakażeń skóry i tkanek miękkich, w zapaleniu ucha środkowego, ropniach płuc oraz nierzeżączkowego zakażenia narządów rodnych, zakażenia gruczołu krokowego.  

Dawkowanie:

Doustnie. Lek zaleca się przyjmować co 12 godzin przed posiłkami. Tabletki do przygotowywania zawiesiny można podzielić, po czym rozpuścić w 15 ml wody (łyżka stołowa) i popić wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.  

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu, niestrawność, zaparcia, biegunka), reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, wyjątkowo plamica, skurcz oskrzeli, wstrząs anafilaktyczny), ból i zawroty głowy, osłabienie, szumy uszne, zaburzenia smaku i powonienia, nadkażenia opornymi drobnoustrojami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub inne antybiotki makrolidowe (Klacid, Erythromycin), schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz leki zawierające alkaloidy sporyszu, cizaprid, digoksynę, teofilinę, cyklosporynę, doustne leki przeciwzakrzepowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży podawać wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.  

Rulid opinia
Rulid opinie
Rulid cena
Rulid skład
Rulid ulotka
Rulid dawkowanie
Rulid przeciwwskazania
Rulid zamienniki
Rulid zamiennik
Rulid odpowiednik
Rulid tańszy zamiennik
Rulid czy działa
zatoki gardło układ moczowy nos układ płciowy zapalenie ucha środkowego zapalenie płuc zapalenie oskrzeli migdałki zakażenia narządów rodnych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Rulid

Dodaj opinię o Rulid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 919 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 804 produktów w 204 kategoriach